IT Skaner - 17 marca 2011

17-03-2011, 22:01

Krótki przegląd pozostałych informacji, pochodzących od polskich firm z rynku nowych technologii.

Tydzień bezpłatnych exceli w ePodatnik.pl. W dniach 15-22 marca 2011 r. użytkownicy serwisu otrzymają bezpłatny dostęp do 100 nowych plików w excelu, głównie dokumentów finansowo-księgowych oraz kadrowych. Użytkownicy serwisu mogą zgłaszać również własne propozycje druków, formularzy czy kalkulatorów. Szczegóły na epodatnik.pl

---

Bankier.pl opublikował na swoich stronach Ranking kont oszczędnościowych – marzec 2011 r. Dla wkładu 10 tys. zł najwyższe odsetki proponuje klientom BNP Paribas Fortis na koncie Więcej Oszczędnościowym. Drugie miejsce zajmuje Polbank EFG ze stawką 4,75 proc., a trzecie Meritum Bank, który płaci 4,5 proc. Szczegóły na stronie bankier.pl

---

Osoby zainteresowane rynkiem tabletów mogą już w sieci sklepów Vobis sprawdzić tablet Mobii firmy Point of View. Urządzenie wyposażone jest w 10-calowy ekran, układ graficzny NVIDIA Tegra 2, system operacyjny Android 2.2 oraz modem 3G (opcjonalnie). Cena podstawowej wersji to 1399 zł, a z modułem 3G 1799 zł.

---

Konsorcjum ATM poinformowało o podpisaniu 10 marca kontraktu na ponad 15 mln zł ze spółką Energa Operator. Przedmiotem zamówienia jest wdrożenie oraz integracja Systemu Aplikacyjnego służącego do obsługi procesów związanych z zarządzaniem, pozyskiwaniem i udostępnianiem danych pomiarowych pochodzących z urządzeń pomiarowych pracujących w sieci energetycznej Energa Operator S.A.

---

Platforma afiliacyjna NetAffiliation wprowadziła do swojej oferty usługi retargetingowe. Ich celem jest nakłonienie internauty do powrotu na serwis reklamodawcy i ostateczne zrealizowanie zakupu.

---

Goler.pl
fot. - Goler.pl
Grupa o2 uruchomiła agregator futbolowy Goler.pl, dedykowany kibicom i fanom piłki nożnej, który gromadzi informacje ze świata futbolu selekcjonowane przez redakcję oraz użytkowników serwisu.

---

Firma home.pl poinformowała o zakończeniu procesu wdrożenia protokołu IPv6 w usługach świadczonych dla 1,5 mln klientów firmy. Wdrożenie w pierwszej fazie dotyczyło stron WWW oraz poczty elektronicznej w wersji normalnej, jak i kodowanej. W kolejnym etapie home.pl zapewni dostęp do serwerów FTP i baz SQL po IPv6.

---

CSRinfo i Telekomunikacja Polska umożliwią polskim przedsiębiorcom i organizacjom dostęp do międzynarodowych standardów AccountAbility - AA1000. To praktyczne narzędzie pokazujące, jak budować relacje firmy z otoczeniem i prowadzić dialog. TP wsparła projekt finansowo, a CSRinfo nawiązała współpracę z międzynarodową organizacją AccountAbility. Standardy AA1000 są udostępniane bezpłatnie.

---

21 marca abonenci operatora Play otrzymają całkowicie darmowy dostęp do nawigacji NaviExpert. Szczegóły i program do pobrania na stronie play.getne.pl

---

Do sieci reklamy biznesowej BizOn media dołączają dwa serwisy: Firmy.net, jeden z największych katalogów firm w Polsce, oraz TaxFin.pl, portal o tematyce podatkowej.

---

TelForceOne SA, producent i dystrybutor aparatów myPhone oraz akcesoriów GSM zawarł kontrakt z siecią hipermarketów Auchan. Umowa dotyczy długoterminowej współpracy w zakresie zakupu i dystrybucji przez Auchan produktów i towarów oferowanych przez TelForceOne.

---

Edustacja.pl poszerza swoją ofertę szkoleń przez internet z dotychczasowych 300 do ponad 700. Nowe kursy online dostarczy wiodący gracz na światowym rynku e-learningu, serwis Gatlin International.

---

W marcu br. liczba aplikacji dostępnych dla polskiego użytkownika platformy bada w sklepie Samsung Apps przekroczyła 5000, a liczba pobrań od początku 2011 roku wyniosła ponad milion.

---

Direct eServices S.A., dystrybutor akcesoriów IT, poinformował o zamiarze przejęcia 87,3% udziałów w polskiej spółce obsługującej znaną sieć dystrybucji Cartridge World (CEE) S.A. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 4,5 zł za akcję.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy