Ipla pojawi się w telewizorach Panasonica

26-08-2010, 09:42

Telewizja internetowa ipla we współpracy z polskim oddziałem firmy Panasonic udostępniła wersję aplikacji ipla, z której można korzystać za pomocą telewizorów Panasonic VIERA wyposażonych w platformę VIERA Cast. Aplikacja będzie dostępna także dla osób, które wcześniej kupiły telewizor.

Użytkownicy Panasonic VIERA po podłączeniu się do sieci internetowej mogą oglądać seriale, popularne programy rozrywkowe, wydarzenia sportowe i programy hobbystyczne, niezależnie od ramówki telewizyjnej. Oferta jest bezpłatna, a aplikacja ipla będzie dostępna w telewizorach Panasonic VIERA od 1 września 2010.

Odbiorcy telewizji ipla mają do dyspozycji ponad 10 tysięcy plików wideo stanowiących ok. 5 tysięcy godzin programów. Treści prezentowane przez ipla to w większości materiały wyprodukowane na zlecenie Telewizji Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4.

>>> Czytaj: ipla na telefony z Androidem (wideo)

- Bardzo dużą zaletą tej usługi jest, poza darmowym charakterem oraz wysoką jakością treści, fakt, iż będzie ona dostępna nie tylko dla nowych użytkowników telewizorów Panasonic VIERA, ale również konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup naszych telewizorów wyposażonych w VIERA Cast w latach poprzednich – mówi Maciej Pączka, Product Manager odpowiedzialny za kategorię telewizorów VIERA w polskim oddziale firmy Panasonic.

Aplikacja VIERA Cast jest dostępna dla wszystkich użytkowników telewizorów Panasonic VIERA serii G, V, VT oraz wybranych modeli serii D25 i D28.

Obsługa aplikacji jest intuicyjna. Wystarczy nacisnąć przycisk VIERA Cast na pilocie, a następnie nawigować pilotem po platformie w celu wybrania interesującej nas treści. Nie ma potrzeby podłączania żadnych dodatkowych urządzeń. Poprawne wyświetlanie treści wymaga podłączenia do telewizora łącza internetowego o przepustowości minimum 1,5 Mbit/s za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN.

W wyższych modelach telewizorów Panasonic VIERA (seria V i VT) wbudowane zostały moduły Wi-Fi umożliwiające również łączność bezprzewodową. W przypadku modeli niższych (seria G) można uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej poprzez zakup specjalnego adaptera Wi-Fi DY-WL10E, który podłączymy do odbiornika poprzez wejście USB.

>>> Czytaj: Naziemna telewizja cyfrowa: pierwsze "wyspy cyfrowe" może już we wrześniu


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag VIERA Casttag Redefinetag Polsattag Panasonictag IPLA
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy