iPhone 5 jednak zdetronizował Galaxy S III w końcówce roku. Nie na długo?

20-02-2013, 12:11

Smartfon firmy Apple sprzedawał się w ostatnim czasie najlepiej. Jak długo iPhone zdoła jednak utrzymać się na szczycie?

iPhone 5 w ostatnim kwartale 2012 roku był chętniej wybierany przez klientów niż Galaxy S III - wynika za raportu Strategy Analytics. Oba urządzenia znacznie wyprzedzały popularnością resztę konkurentów.

iPhone 5

iPhone 5 nie miał sobie równych w końcówce roku. Fot. Sinchen.Lin

iPhone zdecydowanym liderem

W trzecim kwartale 2012 roku do sklepów dostarczono 6 milionów iPhone'ów. Jeśli uważacie, że to niewiele, to macie rację. Premiera iPhone'a 5 zgodnie z oczekiwaniami wywołała jednak ogromny popyt na smartfona i już w ostatnich trzech miesiącach roku do sklepów trafiło aż 27,4 miliona telefonów produkowanych przez Apple.

Sonda
Galaxy S IV zdetronizuje iPhone'a 5?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W przypadku Samsunga sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Galaxy S III do sprzedaży trafił w pierwszej połowie ubiegłego roku i choć w trzecim kwartale dostarczono aż 18 milionów takich urządzeń, od tamtej pory zainteresowanie urządzeniem słabnie. Flagowy telefon koreańskiej spółki kupiło w ostatnim kwartale 2012 tylko 15,4 miliona osób.

Premiery flagowych urządzeń topowych producentów w różnych okresach roku nie są przypadkowe. Choć Galaxy S III znajduje się już w spadkowym trendzie popularności, za niecały miesiąc zaprezentowany zostanie już jego następca, który bez wątpienia będzie hitem sprzedażowym. Na nowego iPhone'a prawdopodobnie czekać będziemy musieli natomiast jeszcze co najmniej pół roku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy