iPad 2 z "wyświetlaczem 3D" dzięki prostej aplikacji (wideo)

23-05-2011, 22:33

Choć Apple nie udostępniło ostatnio żadnego nowego urządzenia, deweloperzy postanowili na własną rękę wyposażyć iPada w wyświetlacz 3D, a przynajmniej w jego namiastkę.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak informowaliśmy niedawno, Amazon szykuje konkurencję dla iPada, którego jednak trudno będzie zepchnąć z pierwszej pozycji na rynku tabletów.

>>Czytaj także: Google uruchamia porównywarkę produktów finansowych (wideo)

Sonda
Technologia wyświetlania 3D wkrótce będzie stosowana domyślnie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W App Store pojawiła się ostatnio interesująca aplikacja i3D, która pozwala wygenerować swego rodzaju ekran 3D w iPadzie. Nie jest to, co prawda, pełnoprawny trójwymiarowy wyświetlacz, jednak daje właśnie takie złudzenie.

Zwykle do tego typu projektów używane są specjalne okulary, które "naprowadzają" oprogramowanie na twarz użytkownika, dzięki czemu może ono dostosować aktualną pozycję obrazu. W przypadku i3D całość opiera się wyłącznie o wbudowaną w iPada kamerkę, co choć nie poprawia jakości pomiaru, jest znacznie wygodniejsze.

i3D dostępne jest dla urządzeń takich, jak iPad 2, iPhone 4 czy iPod touch 4 generacji. Choć w przypadku tabletu szybkość generowania obrazu nie rzuca na kolana, z pewnością efekt jest bardzo ciekawy. Apple już kilka lat temu opatentowało podobne rozwiązanie, więc bardzo możliwe, że kiedyś tego typu technologia zawita do urządzeń producenta z Cupertino na stałe.

>>Czytaj także: Google nie wypożyczy filmów dla zrootowanych urządzeń


Źródło: App Store


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.