iOS 5, iCloud oraz iTunes Match już niedługo

05-10-2011, 06:42

Za tydzień we środę będzie można korzystać z nowego oprogramowania na mobilne urządzenia Apple, sprawdzić chmurę iCloud oraz "zalegalizować" swoją muzykę za odpowiednią sumę.

iOS 5 do pobrania już niedługo

Apple zapowiada, że usprawnień w nowym iOS jest ponad dwieście i część będzie znana, dopiero gdy system zostanie przekazany użytkownikom 12 października. Premierę iOS 5 zapowiadano już w czerwcu, określając jej datę na jesień 2011 r.

Funkcja iMessage na urządzeniach Apple
fot. Apple - Funkcja iMessage na urządzeniach Apple
Kolejna aktualizacja iOS ma wprowadzić między innymi: nowy system powiadomień, przypomnienia, iMessage (wiadomości wśród użytkowników iPhone'ów), AirPlay Mirroring, integrację z Twitterem, synchronizację iPhone'a przez Wi-Fi oraz swego rodzaju kiosk z czasopismami (na wzór iBooks). Nowe urządzenia nie będą też wymagać połączenia z iTunes.

Czytaj: Nie będzie iPhone’a 5. Jest iPhone 4S

Jedną z ciekawszych funkcji może być Reminders. Usługa ta ma być przydatna w sytuacjach, gdy użytkownik ma o czymś pamiętać, zmieniając lokalizację. Przykładowo: wracając do domu, otrzymamy przypomnienie, że należy wynieść śmieci. Będzie także możliwość znalezienia znajomych poprzez funkcję Find My Friends, jeśli tylko wyrażą na to zgodę.

iOS 5 będzie można zainstalować na każdego iPada, iPhone'a 3GS, 4 i 4S oraz iPoda Touch 3. i 4. generacji.

Chmura Apple

O usłudze iCloud pisaliśmy już w Dzienniku Internautów wielokrotnie. Narzędzie ma pozwolić na przechowywanie e-maili, dokumentów, kalendarzy i kopii bezpieczeństwa, zdjęć oraz książek.

Darmowy iCloud będzie oferował 5 GB przestrzeni. Rozszerzenie do 10 GB będzie kosztować 20 dolarów/rok, do 20 GB - 40 dol./rok, a do 100 GB - 100 dol./rok. Z usługi będzie można korzystać od 12 października.

iTunes Match

Funkcja zapowiedziana przez Apple'a już jakiś czas temu wywołała poruszenie nie tylko w branży IT, ale także w branży muzycznej. Dzięki iTunes Match Apple chce bowiem w pewien sposób przenieść utwory na dysk użytkownika (nawet jeśli nie zostały kupione, a pobrane z sieci) poprzez porównanie ich z dostępnymi w iTunes Music Store i wykonanie operacji tak, aby wyglądały na zakupione w tym właśnie sklepie. Jeśli utwory będą słabej jakości, Apple pobierze je ponownie w swoim formacie.

Usługa iTunes Match będzie kosztować rocznie 24,99 dol. i będzie dostępna 12 października.

Czytaj: The Daily może odnieść sukces w dłuższym terminie


Źródło: Apple
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy