Inwestorzy czekają na startupy na VII warszawskim Pitch Rally

06-05-2011, 11:23

Masz dobry pomysł na biznes internetowy? Chcesz zaistnieć na rynku? Potrzebujesz finansowania? Podczas warszawskiego Pitch Rally możesz znaleźć inwestora dla swojego projektu. Już 11 maja odbędzie się siódme spotkanie, na którym przedstawiciele wiodących funduszy venture capital będą poszukiwać startupowych „perełek”. Gośćmi specjalnymi będą John Lunn z PayPal i David Bizer z HackFwd.

Już siódme, zamknięte spotkanie z cyklu Pitch Rally odbędzie się w środę, 11 maja w Warszawie. Po raz kolejny najlepsi przedsiębiorcy internetowi będą mogli zaprezentować swoje startupy przedstawicielom wiodących funduszy venture capital i przekonać ich do sfinansowania swojego przedsięwzięcia. Prezentacje odbywają się w języku angielskim, co umożliwia integrację zagranicznych inwestorów z polskim rynkiem i włączenie się rodzimych firm w międzynarodowy system startupów.

Na majowe spotkanie pomysłodawcy i organizatorzy imprezy, fundusz VC early stage HardGAMMA Ventures i firma doradcza UBIK Business Consulting, zaprosili Johna Lunna, odpowiedzialnego za współpracę z deweloperami startupów w PayPalX i eBay oraz Davida Bizera, łowcę technologicznych talentów w HackFwd, wcześniej pracującego dla Google i Netscape.

- Organizowane przez nas spotkania Pitch Rally to jedyne tego typu przedsięwzięcie na polskim rynku – mówi Krzysztof Kowalczyk, założyciel i partner zarządzający UBIK Business Consulting oraz partner w HardGAMMA Ventures. - Dajemy młodym i zdolnym przedsiębiorcom niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich pomysłów przed inwestorami, do których w innych okolicznościach nie mieliby dostępu. Umożliwiamy również pozyskanie unikalnej wiedzy od światowej klasy specjalistów, jak nasz majowy gość David Bizer z HackFwd czy wcześniejsi - Jani Byrne z IBM Venture Capital Group, Carlos Espinala z funduszu Seedcamp.com czy Jon Bradford z akceleratora Springboard.com – dodaje Piotr Sienkiewicz, drugi z partnerów w HardGAMMA Ventures.

- Podczas Pitch Rally nawiązaliśmy kilka ciekawych kontaktów, które mogą realnie przełożyć się na dalszy rozwój naszego biznesu – mówi Jacek Nowak, prezes Webventure Sp. z o.o., do której należy www.R1NG.pl, pierwszy polski serwis z legalnymi teleturniejami online na prawdziwe pieniądze. - Bardzo cenna była dla nas możliwość odbycia dyskusji w kuluarach i uzyskania opinii na temat naszego biznesu od wartościowych osób. Zaowocowało to między innymi kontaktami z ciekawymi partnerami biznesowymi za granicą – dodaje dr Jan Zając ze SmartNET Research & Solutions, twórca m.in. Fanpage Trendera.

Pierwsze warszawskie spotkanie z cyklu Pitch Rally odbyło się w październiku 2010 r. Od tamtego czasu comiesięczne zamknięte eventy kojarzą młodych i innowacyjnych przedsiębiorców z inwestorami zainteresowanymi finansowym wsparciem najciekawszych projektów. Najnowszym przedsięwzięciem organizatorów Pitch Rally będzie pierwszy w Polsce Startup Weekend – warszawska edycja światowego formatu maratonu tworzenia startupów.

>> czytaj też: Warszawski Startup Weekend

Wszystkie informacje dotyczące minionych spotkań Pitch Rally i najbliższego majowego eventu dostępne są na stronie Pitchrally.com. Do końca kwietnia za pośrednictwem formularza http://pitchrally.com/about/#form zgłaszać można chęć udziału w spotkaniu.


Źródło: hardGAMMA Ventures
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy