Inwestorzy chwalą Facebooka i Zuckerberga

19-10-2011, 12:41

Znany inwestor Ben Horowitz podczas swojego przemówienia na Web 2.0 Summit przyznał, że Facebook jest jedną z najlepiej zarządzanych firm technologicznych.

Zapytany o to, czy Mark Zuckerberg sprawdza się w roli dyrektora generalnego Facebooka, Horowitz nie miał wątpliwości. Z uwagą obserwuję młodych CEO i myślę, że Mark jest jednym z najlepszych - powiedział.

Czytaj także: Twitter także przeciwny cenzurze

Inwestor wyjaśnił również, że ocenił pozytywnie Zuckerberga ze względu na jego duże zaangażowanie w rozwój strategii Facebooka. Podczas zatrudniania kolejnych ludzi, twórca społecznościowego giganta często umieszcza ich na niższych stanowiskach niż pracowali w przeszłości, by nie zwracali uwagi na swoją pozycję, ale skupiali się na rozwoju samego produktu.

Według Horowitza Zuckerberg przywiązuje również dużą uwagę do szczegółów, co ma mu zapewnić sukces także w dłuższym terminie. Jeśli nie jesteś zainteresowany tworzeniem produktów, nie znajdziesz sobie miejsca w Facebooku - zapewnił inwestor.

Jak zauważa serwis TechCrunch, do tej pory twórca Facebooka rzadko zbierał pozytywne oceny jako szef społecznościowego giganta. Komentatorzy zarzucali mu najczęściej brak umiejętności prezentowania się na scenie, co w ostatnich miesiącach wydaje się na szczęście zmieniać.

Niedawno Sean Parker, który pomógł Zuckerbergowi rozwinąć Facebooka, przyznał, że największym problemem witryny jest coraz większa ilość treści zalewająca aktywnych na stronie internautów. Jednocześnie stwierdził on również, że problemy z prywatnością nie są największą bolączką witryn społecznościowych.

Czytaj także: Współtwórca Facebooka o problemach witryny


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy