Internetowy księgowy pomoże ci z PIT-em

20-02-2009, 18:47

Uaktualnioną wersję serwisu pitorczny.pl uruchomiła niedawno spółka Power Media. Serwis oferuje użytkownikom pomoc w wypełnieniu rozliczenia rocznego, możliwość jego wydrukowania oraz archiwizowania. Ponadto dodano usługę e-Deklaracje umożliwiającą niektórym użytkownikom wysłanie PIT-u do urzędu przez internet.

Strona pitroczny.pl umożliwia wypełnienie rocznego zeznania podatkowego bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania. Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy posiadać komputer z dostępem do internetu.

Serwis krok po kroku prowadzi wypełniającego, zadając pytania o wysokość i źródła dochodów, rodzaje odliczeń oraz dane identyfikacyjne i osobowe podatnika. Aplikacja zaimplementowana w portalu automatycznie dokonuje obliczeń potrzebnych składników, a następnie umieszcza je we właściwych polach formularzy. W razie wątpliwości internauta może skorzystać z systemu pomocy.

Po przejściu wszystkich kroków, formularze zeznania rocznego można wydrukować i złożyć w urzędzie skarbowym. W każdym momencie użytkownik serwisu może dokonać korekty wprowadzonych wcześniej danych bez konieczności zaczynania pracy od początku. Uzupełnianie deklaracji można również przerwać i dokończyć w innym terminie. Osoby chcące przekazać 1 proc. swojego rocznego podatku na określony cel, mogą skorzystać ze znajdującej się w serwisie bazy danych instytucji pożytku publicznego.

Polskie prawo nakłada na podatników obowiązek przechowywania przez pięć lat wszystkich dokumentów związanych z rozliczeniami rocznymi. "Użytkownicy pitroczny.pl mają możliwość archiwizacji wypełnionych deklaracji na serwerach portalu księgowości internetowej ifirma.pl - mówi Andrzej Parszuto. - Wypełnione formularze będą przechowywane w serwerowni do 2013 roku. W każdym momencie można je także usunąć lub zmodyfikować".

W tym roku serwis pitroczny.pl został wyposażony w nową funkcję. Użytkownicy portalu, którzy jednocześnie korzystają z usług serwisu ifirma.pl, będą mogli wysłać PIT przez internet bezpośrednio do urzędu skarbowego dzięki usłudze e-Deklaracje. Osoby, które zdecydują się skorzystać z nowej usługi, nie muszą posiadać osobistego podpisu elektronicznego. PIT wyślą za niego osoby z Power Media, dysponujące własnym e-podpisem.  

Warto zauważyć, że Ministerstwo Finansów zapowiedziało likwidację od 1 marca konieczności posiadania e-podpisu przy rozliczaniu rocznego podatku na formularzu PIT-37. Nie wiadomo jednak, czy nowe przepisy wejdą w życie w tym terminie. Zmiany w ordynacji podatkowej muszą jeszcze zaakceptować Sejm, Senat oraz prezydent.


Źródło: informacja prasowa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag rozliczenie rocznetag podatkitag PIT
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031