Internetowa Rewolucja: Pokaż swoją firmę w sieci

19-10-2010, 08:44

Ponad 40% firm nie istnieje w sieci, a wydaje się, że potrzeba tak niewiele. Rusza druki rok Internetowej Rewolucji z darmowymi domenami, wizytówkami na mapie i kampaniami reklamowymi dla firm.

Uruchomiona rok temu wspólna akcji Google, PKPP Lewiatan i Home.pl pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z programu skorzystało 29 tys. firm z całej Polski.

>> Czytaj też: Seminaria: Sieci i bezpieczeństwo w firmie

Sonda
Czy twoja firma istnieje w sieci?
  • Tak, ma stronę WWW
  • Tak, ale ciężko ją znaleźć
  • Nie, nie ma na to funduszy
  • Nie, nie wiem jak to zrobić
  • Nie mam firmy/nie pracuję
wyniki  komentarze

Internetowa Rewolucja ma na celu pokazanie się firm w sieci, poprzez umieszczenie wizytówki na mapie Google’a, wypróbowanie kampanii reklamowej czy złożenie własnej domeny i strony internetowej. Przedsiębiorcy otrzymali wówczas darmowe pakiety startowe, mające zachęcić do wykorzystywania internetu w celach biznesowych i do pozyskiwania klientów.

Najwięcej firm korzystających z Internetowej Rewolucji reprezentuje województwa: mazowieckie, śląskie i wielkopolskie - w sumie 50% zgłoszonych. Najmniej aktywni są przedsiębiorcy z województwa opolskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego.

Według ostatnich badań Millward Brown SMG/KRC ponad 40% polskich firm nie istnieje w sieci, choć 89% przedsiębiorców deklaruje korzystanie z sieci w celach biznesowych, to odsetek tych pierwszych jest nadal bardzo mały. 41% przedsiębiorców, aby zaistnieć w sieci, potrzebowałoby tylko kogoś, kto poprowadzi ich za rękę.

>> Czytaj też: Nowy startup pomoże zaistnieć firmom w sieci

Internetowa Rewolucja będzie obecna w dwóch miastach: 17 listopada we Wrocławiu i 23 listopada w Krakowie. Otwarte dni internetu dla przedsiębiorców będą lokalnie organizowane w porozumieniu z władzami miast i lokalnymi uczelniami, aby pozwolić uczestnikom odnieść jak najwięcej korzyści.

Tymczasem można korzystać z Internetowej Rewolucji w sieci na specjalnej stronie: www.google.pl/rewolucja


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930