Internetowa rewolucja bez Polski

GazetaPrawna.pl 16-04-2011, 21:04

Kraje skandynawskie oraz tygrysy z Azji Południowo-Wschodniej są najlepiej przygotowane do rewolucji informatycznej. A to ona będzie głównym źródłem wzrostu gospodarczego w nadchodzących dziesięciu latach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Taki wniosek można wyciągnąć z obszernego raportu przygotowanego przez World Economic Forum (WEF), organizatora corocznych spotkań w Davos. Autorzy nie tylko zbadali, jak bardzo rozwinięty jest szerokopasmowy internet i ile osób korzysta na co dzień z globalnej sieci, ale także ocenili gotowość użytkowników do wykorzystania technologii do nowych celów.

Przoduje w tym Szwecja, gdzie internet jest w powszechnym użyciu nawet w najbardziej odległych wioskach. Także pozostałe kraje skandynawskie (Finlandia zajęła 3. miejsce, Dania 7., Norwegia 9.) znalazły się w czołówce rankingu. Ich lokaty przeplatają się z państwami Azji Południowo-Wschodniej: Singapurem (2. miejsce), Tajwanem (6.) czy Koreą Południową (10.). Wysokie 5. miejsce zajmuje także ojczyzna internetu - Stany Zjednoczone.

(...) Motorem wzrostu gospodarczego będzie jednak szybki rozwój internetu w dwóch największych gospodarkach wschodzących: Chinach i Indiach. W rankingu organizatorów Davos Państwo Środka uplasowało się już na 36. pozycji, natomiast Indie na 48., aż o 14 miejsc wyżej od naszego kraju.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Internetowa rewolucja bez Polski

Jędrzej Bielecki

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.