Internetowa rewolucja bez Polski

GazetaPrawna.pl 16-04-2011, 21:04

Kraje skandynawskie oraz tygrysy z Azji Południowo-Wschodniej są najlepiej przygotowane do rewolucji informatycznej. A to ona będzie głównym źródłem wzrostu gospodarczego w nadchodzących dziesięciu latach.

Taki wniosek można wyciągnąć z obszernego raportu przygotowanego przez World Economic Forum (WEF), organizatora corocznych spotkań w Davos. Autorzy nie tylko zbadali, jak bardzo rozwinięty jest szerokopasmowy internet i ile osób korzysta na co dzień z globalnej sieci, ale także ocenili gotowość użytkowników do wykorzystania technologii do nowych celów.

Przoduje w tym Szwecja, gdzie internet jest w powszechnym użyciu nawet w najbardziej odległych wioskach. Także pozostałe kraje skandynawskie (Finlandia zajęła 3. miejsce, Dania 7., Norwegia 9.) znalazły się w czołówce rankingu. Ich lokaty przeplatają się z państwami Azji Południowo-Wschodniej: Singapurem (2. miejsce), Tajwanem (6.) czy Koreą Południową (10.). Wysokie 5. miejsce zajmuje także ojczyzna internetu - Stany Zjednoczone.

(...) Motorem wzrostu gospodarczego będzie jednak szybki rozwój internetu w dwóch największych gospodarkach wschodzących: Chinach i Indiach. W rankingu organizatorów Davos Państwo Środka uplasowało się już na 36. pozycji, natomiast Indie na 48., aż o 14 miejsc wyżej od naszego kraju.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Internetowa rewolucja bez Polski

Jędrzej Bielecki

gazeta prawna


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy