Internet Explorer 10 automatycznie poprawi wpisywane słowa

09-11-2011, 11:40

Microsoft zdradza kolejne szczegóły związane z Internet Explorerem 10, które tym razem dotyczą wprowadzania słów i automatycznej korekty.

Na swoim blogu Microsoft poinformował, że kolejna wersja systemu operacyjnego Windows 8 wyposażona będzie w moduły związane z automatyczną korektą słów i bardzo rozbudowany słownik. Jest to oczywiście związane z interfejsem Metro, który ma być przeznaczony głównie dla tabletów z dotykowymi ekranami.

Czytaj także: Internet Explorer poniżej 50% udziałów w rynku przeglądarek

Okazuje się, że na aktualizacjach w systemie zyskają prawdopodobnie również użytkownicy przeglądarki IE10. Jak zauważa gigant z Redmond, w przypadku przeglądarki internetowej wpisywanie słów jest jednym z kluczowych elementów, decydującym o wygodzie korzystania z aplikacji. Narzędzie Microsoftu ma się tutaj pozytywnie wyróżniać na tle konkurentów.

Włączony domyślnie w Internet Explorerze 10 mechanizm autokorekty ma być stosowany do poprawiania "w locie" popełnianych często literówek oraz błędów ortograficznych. Użytkownicy będą mogli cofnąć korektę za pomocą znanej kombinacji klawiszowej CTRL+Z, a dla bardziej wymagających dostępne ma być również stworzenie listy wyjątków.

Autokorekta w IE10
fot. - Autokorekta w IE10
Przeglądarka Microsoftu nadrobi również zaległości do konkurentów, takich jak obsługa standardowego słownika z funkcją ignorowania wybranych wyjątków (także w języku polskim). Nowości mają być dostępne na wszystkich wersjach Windowsa, które będą obsługiwały Internet Explorera 10. Amerykańska korporacja na razie nie zdradza natomiast wiele na temat planów dotyczących obsługi grafiki 3D w swojej przeglądarce. Nowy Firefox 8 oraz Chrome radzą sobie z WebGL, którego Microsoft nie chce obsługiwać, zasłaniając się problemami z bezpieczeństwem.

Czytaj także: Chrome może wyprzedzić Firefoksa jeszcze w tym roku


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy