Allegro tu obniża, by tam podnieść

09-11-2011, 17:47

Zmiany cennika Allegro miały okazać się korzystne dla sprzedających i faktycznie tak to może wyglądać, ponieważ obniżono opłaty za wystawienie produktów. Podniesiono jednak prowizję o 1-2 punkty procentowe. Mimo to "cennik ma zwiększyć atrakcyjność serwisu dla sprzedających".

W piątek pisaliśmy w Dzienniku Internautów o zmianach w cenniku Allegro. Zmiany na pierwszy rzut oka wydają się pozytywne i korzystne dla sprzedających. Istnieje jednak zapis, który - jak już teraz wiadomo - nie pozostaje bez echa.

Allegro ma w zwyczaju ogłaszanie zmian na swoim forum, o czym nie zapomniano i tym razem. Informacje te wywołały gorącą dyskusję, w czasie której część użytkowników posunęła się do straszenia serwisu aukcyjnego otwarciem biznesu na konkurencyjnych platformach.

Czytaj też: Allegro ma kolejną awarię za sobą

Jedną z korzystnych zmian dla sprzedających ma być obniżenie o połowę opłaty za wystawienie przedmiotu w większości kategorii. Jeśli przedmiot zostanie sprzedany, Allegro zwróci opłatę za jego wystawienie (najniższa opłata to 5 groszy).

Z drugiej strony podniesiono pierwszy próg cenowy z 50 do 100 zł (zmieniono także pozostałe, co wynika z podwyższenia pierwszego progu). Oznacza to, że za przedmiot sprzedany np. za 80 zł Allegro pobierze opłatę o 1-2 punkty procentowe więcej. W efekcie prowizja będzie wynosić 5-6 procent wartości przedmiotu.

Zapytaliśmy Allegro, czy obniżenie opłaty za wystawienie przy jednoczesnym podwyższeniu prowizji ma podnieść atrakcyjność serwisu dla sprzedających (co podkreślano w komunikacie prasowym). Nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi. Nieznaczne podniesienie prowizji nie rekompensuje serwisowi obniżek czy wprowadzenia całkowitego braku opłat za wystawienie w przypadku sprzedaży przedmiotu. Jednocześnie podkreślaliśmy, że cennik ma zwiększyć atrakcyjność serwisu dla sprzedających - odpowiedziała Anna Tokarek z Allegro.

Allegro chce poczekać na efekt, jaki wywołają zmiany. Nie wyklucza też, że aktualne zapowiedzi mogą ulec zmianie.

Pełna tabela proponowanych opłat, które zaczną obowiązywać od 18 listopada, jest dostępna pod adresem: staticpics.allegro.pl


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy