Internauci wybraliby Sikorskiego na prezydenta

30-01-2010, 09:42

Jeśli nie Tusk, to kto ma kandydować na prezydenta? Z sondażu Money.pl wynika, że internauci chętnie głosowaliby na Radosława Sikorskiego. Mimo rezygnacji Tuska ponad połowa ankietowanych chce jakiegoś kandydata PO na prezydenckim fotelu.

Donald Tusk nie będzie się ubiegał o fotel prezydenta. Oficjalnie nowego kandydata PO poznamy w trakcie majowej konwencji Platformy. Money.pl już teraz postanowił spytać internautów o to, kto powinien być kandydatem rządzącej partii.

Radosław Sikorski wygrał w sondażu zdecydowanie. Na obecnego ministra spraw zagranicznych wskazało 40% ankietowanych. Dzięki temu szef MSZ mocno zdystansował drugiego w kolejności marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego - głosowało na niego 26,5%. Pozostali politycy PO uzyskali znacznie gorsze wyniki.

Kto zamiast Tuska?
fot. Money.pl - Kto zamiast Tuska?

Im niższy wiek ankietowanych, tym większa jest przewaga Radosława Sikorskiego - wynika z sondażu. Wśród osób, które mają więcej niż 40 lat większe poparcie zyskuje Bronisław Komorowski, ale i tak stawia na niego mniej osób niż na szefa MSZ.

Wygląda na to, że wycofanie się Tuska nie zaszkodziło Platformie Obywatelskiej. Ponad połowa ankietowanych zadeklarowała, że chce głosować na kandydata tej partii. Na obecnego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego, postawiło niewiele ponad 14% internautów. 18% ankietowanych wybrało odpowiedź "inny kandydat".

Kandydaci internautów na prezydenta
fot. Money.pl - Kandydaci internautów na prezydenta

W tym przypadku też można zaobserwować pewną prawidłowość: młodsi wolą kandydata PO, starsi chętniej wskazywali obecnego prezydenta.

Więcej na ten temat w Money.pl: Pałac nie dla Tuska, internauci chcą Sikorskiego


Źródło: Money.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy