Internauci przekazali rekordową sumę na stworzenie gry

14-03-2012, 10:06

Ponad 3,3 miliona dolarów udało się uzbierać od internautów na stworzenie gry "Double Fine Adventure". To dotychczasowy rekord, jeśli chodzi o akcje tego typu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W ramach serwisu Kickstarter użytkownicy witryny mogą prosić innych internautów o sfinansowanie proponowanych przez nich pomysłów. Internauci chętnie inwestują w projekty prowadzone przez ludzi z dużym doświadczeniem w różnych branżach.

Czytaj także: App Store pozbywa się podróbek

W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszyła się gra "Double Fine Adventure", na której wsparcie tylko w ciągu nieco ponad miesiąca internauci przeznaczyli łącznie 3,3 miliona dolarów. Jak czytamy na stronie Kickstartera, jest to najwięcej w historii witryny.

Firma, która zebrała od internautów pieniądze na inwestycje, zamierza stworzyć grę, a także powiązany z nią film dokumentalny. Początkowym celem Tima Schafera, który od ponad 20 lat zajmuje się tego typu projektami, było zgromadzenie na ten cel 400 tysięcy dolarów. Jak się okazało, internauci byli znacznie bardziej hojni. 

Jak informowaliśmy w połowie lutego, tylko w ciągu pierwszej doby Schafer zdołał zgromadzić ponad milion dolarów. Projekty finansowane w ramach tzw. crowdfundingu (finansowania społecznościowego) cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a w tym przypadku drobne sumy na stworzenie gry przekazało niemal 90 tysięcy osób.

Czytaj także: Twórcy Angry Birds nie boją się piractwa


Źródło: Kickstarter


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.