Inteligentne produkty oświetleniowe europejskiej firmy podłączone do azjatyckiej platformy IoT

30-11-2018, 17:06

Od grudnia tego roku, w Chinach, inteligentne produkty oświetleniowe IKEA zostaną podłączone do platformy IoT Xiaomi. Azjatycki producent ogłosił ponadto, że w ramach rozwoju platformy AIoT, zainwestuje 100 mln juanów w utworzenie specjalnego funduszu deweloperskiego.

Od grudnia br., w Chinach, pełna gama produktów europejskiej firmy z zakresu inteligentnego oświetlenia, zostanie włączona do platformy Xiaomi IoT. Dzięki temu będzie można nimi sterować za pomocą asystenta głosowego Xiao Ai lub aplikacji Mi Home. Ponadto produkty oświetleniowe będzie można sparować z innymi inteligentnymi urządzeniami Xiaomi IoT, takimi jak np. czujniki. Inteligentne produkty oświetleniowe zostaną podłączone do Mi Control Hub poprzez protokół ZigBee.

Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi Corporation, podkreślił, że platforma połączyła już ponad 132 miliony inteligentnych urządzeń (z wyłączeniem telefonów komórkowych i laptopów). Ponadto codziennie aktywnych jest 20 milionów urządzeń w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie. Natomiast asystent głosowy został aktywowany na około 100 milionach urządzeń, przy czym liczba aktywnych użytkowników miesięcznie przekracza 34 miliony (stan na 30 września 2018 r. ).

Azjatycki producent poinformował ponadto, że zainwestuje 100 mln juanów w stworzenie specjalnego funduszu, który zostanie wykorzystany do wsparcia programistów AI, producentów sprzętu komputerowego i firm technologicznych AI.

Źródło: Xiaomi


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy