Intel rozwija własną usługę telewizyjną

13-03-2012, 09:21

Największy na świecie producent procesorów dla komputerów biurkowych przygotowuje własną usługę telewizyjną opartą o sieć - poinformował "Wall Street Journal". Wkrótce Intel ma rozpocząć promowanie nowego projektu.

Intel zamierza zostać "wirtualnym operatorem kablówki", który będzie oferował przez sieć materiały znanych koncernów mediowych - czytamy w Wall Street Journal. To nie pierwsza firma, która w ostatnim czasie zapowiedziała taki ruch.

Czytaj także: AMD chce wejść w tablety

Producent procesorów na razie nie chce komentować tego typu doniesień, jednak zdaniem amerykańskiego dziennika całość może być dostarczana do klientów w postaci niewielkiego urządzenia, podobnego do tych wspieranych przez Google TV. Pogłoski o usłudze tego typu od Intela pojawiały się już w ubiegłym roku.

W październiku koncern zmniejszył swoje zaangażowanie w produkcję procesorów dla nowoczesnych telewizorów. Jednocześnie jednak wciąż podobne układy produkowane były dla urządzeń, które umożliwiają dostęp do interesujących treści z internetu na ekranie telewizora. Firma stworzyła już także grupę Intel Media, kierowaną przez byłego szefa BBC.

Wejście na nowe rynki to oczywisty krok dla Intela, jednak to wciąż procesory odpowiedzialne są za lwią część zysków koncernu. Niedawno firma zaprezentowała nową rodzinę podzespołów dla serwerów o nazwie Xeon E5-2600. Zdaniem korporacji są one aż o 80% wydajniejsze niż poprzednia wersja układu, a przy tym wykorzystują mniej energii.

Czytaj także: Producenci ultrabooków chcą obniżyć ceny


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy