Intel ogłasza najlepszy kwartał w historii

14-07-2010, 11:00

Firma Intel poinformowała o przychodach drugiego kwartału w kwocie 10,8 mld USD, co oznacza zmianę o 34% w stosunku rok do roku. Zysk operacyjny wyniósł 4 mld USD, zysk netto 2,9 mld USD, zaś zysk na akcję (EPS) 51 centów.

- Duży popyt ze strony klientów korporacyjnych na nasze najbardziej zaawansowane procesory pomógł nam w odnotowaniu najlepszych kwartalnych wyników finansowych w 42-letniej historii Intela - powiedział Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny firmy Intel. - Dysponując przewagą w zakresie procesu technologicznego oraz atrakcyjną architekturą rozwiązań, tworzymy platformy, które coraz silniej wyróżniają na rynku produkty zbudowane z użyciem "intelowskich" komponentów. Segmenty PC i serwerowy są zdrowe, a zapotrzebowanie na wiodące technologie będzie rosło – dodaje.

>> Czytaj też: AMD także na plusie

Sonda
Uważasz, że Intel utrzyma aktualne wzrosty w kolejnych kwartałach?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Przychody grupy PC Client wzrosły o 2 procent, przy rekordowych przychodach w segmencie procesorów mobilnych, natomiast przychody ze sprzedaży procesorów Intel Atom i chipsetów zostały ustanowione na poziomie 413 mln USD, co oznacza wzrost o 16 procent.

Wydatki na badania i rozwój oraz fuzje i przejęcia ukształtowały się na poziomie 3,25 mld USD, czyli więcej od oczekiwań spółki. Zysk netto z inwestycji kapitałowych, odsetek i in. sięgnął 204 mln USD, również więcej od oczekiwań spółki.

Intel: Porównanie wyników finansowych zgodnie z zasadami GAAP
fot. - Intel: Porównanie wyników finansowych zgodnie z zasadami GAAP
W trzecim kwartale Intel nie uwzględnia jakichkolwiek przejęć, zbycia aktywów bądź podobnych transakcji przeprowadzanych po 12 lipca. Przychody mają wynieść 11,6 mld USD, plus/minus 400 mln USD. Wydatki na badania i rozwój będzie oscylowała w granicach 3,2 mld USD.

>> Czytaj też: Microsoft: Dobre wyniki finansowe dzięki Windows 7

Intel zamierza ogłosić swoje wyniki za trzeci kwartał 12 października 2010 r. Po udostępnieniu sprawozdania finansowego firma opublikuje także komentarz autorstwa Stacy J. Smith, wiceprezes i dyrektor finansowej.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wyniki finansowetag Intel
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy