Intel obniżył prognozy za obecny kwartał

12-12-2011, 17:39

Nawet o miliard dolarów niższy, niż początkowo zakładano, może być przychód znanego producenta procesorów w ostatnim kwartale 2011 roku.

Intel poinformował w oświadczeniu, że za pogorszenie prognoz odpowiedzialna jest w głównej części powódź, która najmocniej zaszkodziła producentom dysków twardych.

Czytaj także: Android 4.0 udostępniony także w wersji dla procesorów x86

Obecnie Intel spodziewa się w ostatnim kwartale roku przychodów na poziomie około 13,7 miliarda dolarów. Zarówno wcześniejsze prognozy analityków, jak i samej firmy były do tej pory wyższe o niemal miliard dolarów. 

- Jestem trochę zaskoczony, gdyż myślałem, że pomimo trudności Intel wciąż zdoła spełnić swoje wcześniejsze prognozy - powiedział Daniel Berenbaum, analityk w firmie MKM Partners LP. - To oczywiście nie są zbyt dobre informacje.

Według Intela, choć przychody i tak będą większe niż w poprzednim kwartale, klienci są bardziej oszczędni ze względu na znaczne podwyżki cen dysków twardych. Powódź w Tajlandii, która była największą od 70 lat, ma niekorzystnie wpłynąć na wyniki producentów podzespołów również w początkowych kwartałach kolejnego roku. Po opublikowaniu informacji o pogorszeniu prognoz akcje Intela straciły na nowojorskiej giełdzie ponad 5% wartości.

Czytaj także: Ultrabooki mają stanieć na początku 2012 roku


Źródło: Intel, Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy