Intel i AMD za drogie, by konkurować z ARM

08-02-2012, 12:22

Najwięksi producenci procesorów dla komputerów biurkowych nie są w stanie konkurować pod względem ceny z rozwiązaniami ARM - informuje serwis DigiTimes, powołując się na twórców notebooków.

Na początku tego roku Intel zaprezentował procesory wykonane w technologii 32 nanometrów, których pobór mocy wynosi około 11 W. Podzespoły mają być wykorzystywane na urządzeniach z Androidem 4.0, jednak kolejne układy tego typu powinny się pojawić już w następnych miesiącach.

Czytaj także: AMD chce wejść w tablety

Według DigiTimesa Intel zaprezentuje również kolejne wydanie procesorów Atom, które łagodniej obchodziłyby się z akumulatorkami przenośnych gadżetów. Podzespoły tego typu miałyby znaleźć zastosowanie w smartfonach oraz tabletach PC jeszcze w drugiej połowie 2012 roku.

Jeszcze niższe użycie energii mają zapewnić nowocześniejsze procesy technologiczne, w tym jeśli chodzi o procesory Atom, będą to kolejno 32 nm Saltwell, 22 nm Silvermont oraz 14 nm Airmont. Podobną ścieżką chce podążyć AMD ze swoim Hondo (pobór mocy na poziomie 5W), a w 2013 roku z Temash (2W).

Zdaniem producentów netbooków w najbliższym czasie podzespoły AMD i Intela będą zbyt drogie, by konkurować z alternatywami od ARM. Dopiero obniżka cen w 2013 roku, w połączeniu ze sprzętami obsługiwanymi przez Windowsa 8, może zmienić taką sytuację - uważają źródła DigiTimesa. Strategia Intela niedawno została doceniona jednak przez inwestorów, którzy wierzą w sukces firmy na rynku mobilnym.

Czytaj także: Producenci ultrabooków chcą obniżyć ceny


Źródło: DigiTimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy