Instagramowy Polak na wakacjach

31-07-2018, 08:46

Gdzie zrobiono ponad 83 tys. zdjęć opublikowanych na Instagramie z hashtagiem #wakacje w czerwcu i lipcu tego roku? Które miejsca na świecie są najchętniej fotografowane przez urlopujących Polaków? Tego dowiadujemy się z materiału “Polskie #wakacje na Instagramie”

"Wakacje" to najpopularniejsze polskie słowo oznaczające wypoczynek. Do tej pory na Instagramie z hashtagiem #wakacje ukazało się już ponad 2 mln zdjęć. Redakcja BIQdata poddała analizie ich lokalizacje i przygotowała mapy pokazujące, w których miejscach na świecie te fotografie zostały zrobione.

Z materiału "Polskie #wakacje na Instagramie" wynika m.in., że najchętniej wyjeżdżamy odpoczywać do krajów, w których nie ma wiz, podróżując po Europie, trzymamy się bliskości morza, a najpopularniejsze jest dla nas chorwackie wybrzeże.

Z kolei ci, którzy decydują się na wyprawę do USA, wybierają częściej stany zachodnie niż wschód kraju. Na wakacjach zwiedzamy tu chętnie Los Angeles, Las Vegas - stolicę hazardu i podziwiamy Wielki Kanion. Na wschodzie najwięcej zdjęć robimy w Nowym Jorku i Miami. Na północy kręci nas Chicago.

Pełen tekst na temat #wakacji Polaków można znaleźć pod tym adresem

Źródła: BIQdata, Agora


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy