Inspirujące idee z Kalifornii na TEDxSzczecinLive

23-02-2012, 09:54

Fundacja Netcamp zaprasza na TEDxSzczecinLive, który odbędzie się 29 lutego o 17:15 w Inkubatorze Kultury. W czasie wydarzenia będzie można zobaczyć prezentacje z inspirującej konferencji - TED2012 w Palm Beach.

TEDxSzczecinLive organizowany jest w oparciu o transmisję online z konferencji TED i pozwala zobaczyć na żywo inspirujące sesje z Kalifornii. Wydarzenie to jest organizowane w ramach programu TEDx prowadzonego przez TED.

- Jako organizator Netcampa - inspirujących spotkań IT - chcemy dać uczestnikom TEDxSzczecinLive możliwość zobaczenia na żywo TED2012 i zainspirować ich do działania - mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Netcamp

W duchu "Ideas worth spreading" TED stworzył program TEDx - lokalnych i niezależnie organizowanych wydarzeń w klimacie TED, które gromadzą razem ludzi, aby dzielić się nowymi ideami.

Czytaj też: Transfer technologii uczelni do biznesu

W ramach TEDxSzczecinLive odbędą się trzy sesje tematyczne: The Lab, The Earth oraz The Crowd. Wśród prelegentów, których będzie można zobaczyć, są m.in.:

  • Regina Dugan - dyrektor DARPA - wojskowej agencji zaawansowanych projektów badawczych, gdzie powstał pierwowzór Internetu,
  • Donald Sadoway - wynalazca rewolucyjnych baterii, w które zainwestował Bill Gates,
  • dr James Hansen - światowej sławy klimatolog i badacz zjawiska globalnego ocieplenia,
  • T. Boone Pickens – legendarny przedsiębiorca naftowy i miliarder,
  • Lior Zoref – propagator crowdsourcingu, marketer i bloger,
  • Reid Hoffman -założyciel serwisu LinkedIn, jeden z pierwszych inwestorów Facebooka czy Zyngi. Jako partner w Greylock prowadził też inwestycje w Groupona i AirBnB.

Aby wziąć udział w TEDxSzczecinLive, wymagana jest bezpłatna rejestracja. Więcej informacji na stronie live.tedxszczecin.com


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy