iNKubator przyjął już 120 zgłoszeń

22-05-2012, 21:03

Program inwestycyjny Naszej Klasy prowadzi nabór innowacyjnych projektów internetowych do 15 czerwca. Dotychczas iNKubator przyjął już 120 zgłoszeń, a także pozyskał nowych partnerów, w tym patronat miasta Wrocław.

INKubator oferuje zarówno wsparcie finansowe startupów, jak i opiekę merytoryczną, technologiczną czy organizacyjną. W lepszym wsparciu młodych talentów pomogą także pozyskani przez wrocławskich inwestorów partnerzy. Wśród nich znajdują się m.in.: Nokia, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Brand24 czy Startup Weekend.

Ideą iNKubatora jest łączenie startupów internetowych ze światem mediów i kapitału. Jest to międzynarodowe wydarzenie skupiające startupy, fundusze inwestycyjne, inkubatory, obserwatorów i ekspertów branży internetowej. iNKubator jest wspierany również przez miasto Wrocław, które objęło nad nim honorowy patronat.

- Jeszcze przez miesiąc będziemy zbierać zgłoszenia do iNKubatora, a już teraz mamy 120 zgłoszeń. Co więcej, wiele z nich reprezentuje naprawdę wysoki poziom. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego naboru, czekamy na kolejne zgłoszenia. Niesamowicie jest obserwować, jak duży potencjał kreatywny i przedsiębiorczy drzemie i w młodszych, i w starszych - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Czytaj też: Dziewczyny też tworzą startupy w Huge Thing (wideo)

Oficjalna strona iNKubatora została przetłumaczona na angielski, więc młodzi biznesmeni spoza Polski także mogą aplikować do programu. Do składania ofert zaproszeni są także partnerzy, którzy chcieliby współuczestniczyć we wsparciu młodych talentów.

Zainteresowani młodzi przedsiębiorcy mogą się zgłaszać na stronie inkubator.nk.pl. Projekty, które przedstawią, będą analizowane przez grono ekspertów. Po pozytywnej weryfikacji startup otrzymuje merytoryczne wsparcie mentorów podczas miesięcznej preinkubacji, która przygotowuje młodych biznesmenów do prezentacji swojego pomysłu przed inwestorami. To spotkanie otwiera drogę do rocznej inkubacji, podczas której nowo założona spółka z o.o. otrzyma wsparcie merytoryczne, finansowe (do 230 000 zł), organizacyjne oraz technologiczne (przestrzeń biurowa, infrastruktura IT), a także marketingowe.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930