Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

ING Bank Śląski na iPhone ze wskaźnikiem środków

14-01-2012, 01:01

Dzięki zastosowaniu wizualnego wskaźnika klienci mogą poznać stan swoich środków bez konieczności logowania się do systemu. Klienci ING BankMobile mogą pobrać aplikację na iPhone'a pozwalającą m.in. na dokonywanie przelewów, sprawdzenie historii transakcji, zastrzeżenie karty oraz odnalezienie najbliższego bankomatu.

ING BankMobile pozwala m.in. na wykonanie przelewów wewnętrznych i zdefiniowanych, sprawdzenie stanu rachunków bieżących i oszczędnościowych, historii transakcji kartą kredytową oraz informacji na temat zaciągniętych kredytów. Aplikacja umożliwia także znalezienie najbliższego bankomatu i placówki, zastrzeżenie karty, a także skontaktowanie się z bankiem telefonicznie i przez e-mail.

Aplikacja mobilna ING Banku
fot. App Store - Aplikacja mobilna ING Banku
- Aplikacja ING BankMobile została napisana pod kątem możliwości jakie daje system iOS. Większość aplikacji finansowych na smartfony jest uproszczoną kopią tradycyjnych systemów bankowości elektronicznej. Dlatego z badania GFK Polonia wynika, że według 77% badanych bankowość internetowa jest wygodniejsza niż bankowość mobilna. My nie chcieliśmy iść na skróty. Dziś najbardziej innowacyjne programy powstają na platformy mobilne, dlatego przygotowując aplikację ING BankMobile, myśleliśmy przede wszystkim o przyzwyczajeniach użytkowników współczesnych smarfonów - mówi Szymon Mitoraj, Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej.

Czytaj też: Nie korzystamy z bankowości mobilnej w komórce

Graficzny wskaźnik poziomu środków to rozwiązanie, pozwalające sprawdzić stan konta natychmiast po uruchomieniu aplikacji, bez konieczności logowania się do systemu. W formie wizualnej informuje on użytkownika o aktualnym saldzie, nie podając jednak wartości liczbowych. Użytkownik samodzielnie określa w aplikacji maksymalny poziom środków podawany przez wskaźnik, dzięki czemu tylko on wie, jaki jest faktyczny stan jego rachunku. Na przykład, jeśli użytkownik ustawi w aplikacji maksymalną wysokość wskaźnika na poziomie 1000 zł, a aktualny stan środków na jego rachunku wynosi 500 zł, wskaźnik pokaże poziom 50%.

Warunkiem korzystania z ING BankMobile jest posiadanie aktywnego konta ING BankOnLine. W najbliższych miesiącach ING Bank Śląski planuje udostępnienie dedykowanej aplikacji ING BankMobile na iPada oraz urządzenia wyposażone w system Android.

Aplikację można pobrać pod adresem: http://itunes.apple.com/pl/app/ingmobile/id489485389?mt=8


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: INGOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik