Informacje o korkach dla smartfonów z Androidem i iPhone

04-07-2011, 19:27

Twórcy serwisu Targeo.pl udostępnili nową wersję serwisu mobilnego mTraffic.pl dla iPhone’a, iPada i telefonów z systemem Android. Umożliwia ona sprawdzenie na mapie bieżących informacji o natężeniu ruchu drogowego i zamkniętych odcinkach dróg, a także wyszukiwanie adresów w całej Polsce oraz lokalizowanie własnej pozycji na mapie.

Sonda
Korzystasz z nawigacji w telefonie komórkowym?
  • tak
  • nie
  • nie posiadam telefonu komórkowego
wyniki  komentarze

Nową wersję mTraffic.pl wyposażono w dotykowy interfejs, który ma być przyjazny użytkownikom smartfonów. Dotykowa mapa została rozszerzona na pełen ekran, a dostępna w górnym pasku wyszukiwarka miejscowości i adresów umożliwia teraz znajdowanie miejsc użyteczności publicznej, atrakcji turystycznych i firm w bazie obejmującej łącznie ponad 600 tysięcy punktów.

>> Czytaj też: Zobacz, gdzie są korki (na żywo)

Funkcja „lokalizuj” centruje mapę na obecnej pozycji użytkownika – w zależności od typu telefonu są to dane z wbudowanego odbiornika GPS lub pozycja wyznaczona w oparciu o stacje bazowe telefonii komórkowej. W ten sposób można sprawdzić, które drogi w okolicy są zakorkowane i w jakim stopniu.

Zrzut ekranu z mTraffic.pl
fot. - Zrzut ekranu z mTraffic.pl
- Przetwarzamy w czasie rzeczywistym dane o prędkościach z ponad 80 tys. pojazdów, które łącznie przejeżdżają po polskich drogach niemal 4 miliony kilometrów dziennie, a także dane od użytkowników systemu AutoMapa Traffic. Już po kilku minutach są one uwzględnione w aktualnej sytuacji drogowej pokazywanej na mapie Targeo.pl i w mobilnej wersji - mTraffic.pl. Dzięki tak dużej liczbie pojazdów dostarczających dane interaktywna mapa prędkości przejazdu pokazuje precyzyjnie również korki nietypowe, spowodowane wyjazdami na długi weekend czy zmianą wakacyjnych turnusów – mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., operatora serwisu Targeo.pl.

Dostęp do serwisu mTraffic.pl jest bezpłatny, należy wpisać adres w przeglądarkę internetową w telefonie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930