Indyjscy uczniowie będą edytowali na lekcjach Wikipedię

22-08-2011, 17:59

Współtworzenie internetowej encyklopedii będzie jednym z obowiązkowych kursów.

Jak informowaliśmy na początku miesiąca, spada liczba osób współtworzących Wikipedię. Wprowadzenie jej do szkół może jednak zmienić tę sytuację.

>>Czytaj także: Wikipedia traci wolontariuszy. Potrzebuje zmian?

:[SONDA]:Według witryny DNA indyjski uniwersytet COEP (College of Engineering, Pune) jako jeden z obowiązkowych kursów w pierwszym semestrze wprowadził edycję Wikipedii. Władze placówki chcą zwrócić uwagę na pomoc społeczności, bo do korzystania z samej encyklopedii zachęcać przecież nie trzeba.

- Zapraszamy uczniów i nauczycieli w Indiach, by przyłączyli się do naszej misji - powiedział Hisham Mundo kierujący projektem. - Informacje o Indiach i liczba osób edytujących z Indii jest nieproporcjonalna do dużej ludności tych obszarów i chcemy to zmienić. Mundo liczy także, że podobnym pomysłem zainteresują się później także inne placówki, co pozwoli tchnąć w Wikipedię nowe życie.

W zajęciach będą uczestniczyli studenci z wydziałów zajmujących się komputerami, elektroniką, telekomunikacją, ale także matematyką - łącznie 843 osoby. Z Wikipedią będą ich zapoznawali profesorowie, którzy pokażą, jak poprawnie edytować encyklopedię, a przede wszystkim nauczą zasad panujących w tego typu pracy grupowej. Wcześniej również sami nauczyciele mają się spotkać z wolontariuszami projektu.

>>Czytaj także: Przycisk WikiLove ma zachęcić do pomocy w rozwoju Wikipedii


Źródło: DNA India
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy