"Incepcja" hitem roku 2010 w bittorrencie

28-12-2010, 08:47

Pięć filmów znalazło się w pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych terminów w jednym z serwisów torrentowych. Jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2010 roku - "Harry Potter i Insygnia Śmierci" daleko poza czołówką.

Google regularnie publikuje listę najczęściej wyszukiwanych terminów. Na tej podstawie możemy stwierdzić, co w danym okresie (miesiącu czy roku) cieszyło się największą popularnością wśród internautów. Z podobną inicjatywą wyszedł serwis Torrent Freak, publikując zestaw 100 najczęściej pojawiających się fraz w serwisach torrentowych. Znaleźć w nich bowiem możemy o wiele więcej niż tylko filmy.

Lista powstała na podstawie danych udostępnionych przez serwis KickassTorrents i obejmuje cały rok 2010. Ze względu na ilość zapytań - kilkaset milionów - listę można uznać za wiarygodną.

Sonda
Szukałeś/-aż któregokolwiek z terminów z pierwszej dziesiątki?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Listę otwiera film "Incepcja", który światową premierę miał w połowie lipca br. Oprócz niego w pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze cztery tytuły filmowe - "Iron Man 2" (2. miejsce), "Avatar" (6.), "Despicable Me" (pol. "Jak ukraść księżyc"; 8.) oraz "Clash of The Titans" (pol. "Starcie tytanów", 10.).

Na trzecim miejscu znalazł się rok "2010", sugerując, że internauci szukali najnowszych wersji programów. Na miejscu siódmym uplasowało się "dvdrip". Oprócz tego mamy jeszcze przymiotnik "french" (pol. francuski) - widać więc, że nad Sekwaną nie przestraszyli się tzw. ustawy Hadopi. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają "xxx" (4.) oraz "porn" (9.), czyli materiały dla dorosłych.

Pierwszy serial - "Glee" - pojawił się na miejscu 12. "Prince of Persia", jedna z kultowych już gier, zajęła w zestawieniu miejsce 19., zaraz za nią jest najnowszy system operacyjny Microsoftu - Windows 7. Jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku - "Harry Potter i Insygnia Śmierci" - znalazła się dopiero na miejscu 42. Zestawienie zamyka film "Hot Tub Time Maschine".


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag KickassTorrentstag Incepcjatag bittorrent
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy