iGoogle bardziej dzielone

17-08-2009, 17:50

Wspólne gry, słuchanie muzyki czy podglądanie listy zadań do zrobienia to nowe funkcje iGoogle - strony startowej od Google.

iGoogle to strona startowa twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej. Dzięki jej personalizacji internauta widzi na ekranie tylko to, co chce. Amerykańska firma chwali się, że codziennie korzysta z niej kilkadziesiąt milionów osób. Możliwość sprawdzania poczty elektronicznej, czytania wiadomości, rozmawiania ze znajomymi czy oglądania filmów to tylko kilka z możliwości, jakie ona oferuje.

Teraz jednak zaszły poważne zmiany. 19 nowości (łączna liczba dodatków dla iGoogle to obecnie ponad 60 tysięcy) ma w zamyśle twórców sprawić, że iGoogle będzie jeszcze bardziej interaktywne i pozwoli w lepszy sposób spędzać czas ze znajomymi. Wspólnie będzie można zagrać w szachy czy Scrabble, sprawdzić, co znajomi mają w planach ("Do zrobienia") czy posłuchać muzyki.

Grupa "Friends" ma pozwolić na kontrolę tego, co i z kim jest dzielone. Nasi znajomi mogą obserwować nasze iGoogle albo poprzez wspólne aplikacje, albo poprzez opcję "Updates".

Google wprowadziło te opcje niedawno dla użytkowników z Australii, teraz cieszyć się nimi będą mogli także mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, kiedy opcje te dostępne będą dla Polaków.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag strony startowetag personalizacjatag iGoogletag Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy