IFPI blokuje nawet niewielkie serwisy

09-03-2008, 14:56

Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego (IFPI) nie ustaje w wysiłkach i nadal próbuje doprowadzić do sądowej blokady stron związanych z wymianą plików w poszczególnych krajach. Co ciekawe, działania te nie ograniczają się jedynie do największych witryn.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ponad miesiąc temu na wniosek IFPI duński sąd nakazał operatorowi Tele 2 odcięcie swym klientom dostępu do The Pirate Bay. W październiku 2006 r. podobny nakaz (dotyczący rosyjskiej witryny AllofMP3.com) objął wszystkich dostawców internetu w Danii.

Chociaż ograniczenia te dość łatwo obejść (o czym niedawno informowaliśmy) IFPI wierzy, iż działania te przyczynią się do ograniczenia nieautoryzowanej wymiany muzyką pomiędzy użytkownikami Sieci, dlatego też próbuje wymusić analogiczne nakazy w kolejnych krajach.

Niedawno udało się to uczynić w Izraelu, gdzie na wniosek organizacji sąd nakazał trzem największym dostawcom internetu odcięcie dostępu do witryny HTTPShare.com, przygotowanej z myślą o lokalnych użytkownikach. Przy próbie jej odwiedzenia, internauci z Izraela otrzymują komunikat błędu 404.

Strona znajduje się na holenderskim serwerze, sama w sobie nie zawiera żadnych nielegalnych materiałów (jedynie linki prowadzące do plików), co zgodnie z prawem obowiązującym w Holandii przestępstwem nie jest.

Podobnie jak w przypadku blokad w Danii, bardziej doświadczeni użytkownicy nie mają problemów z obejściem ograniczeń i dalszym korzystaniem z zasobów witryny.

Nie wiadomo, czym kierowała się IFPI, biorąc na celownik niezbyt popularny serwis. Jego twórcy twierdzą, iż działania organizacji przyniosły witrynie jedynie darmową reklamę. Strona odwiedzana jest obecnie przez 70 tysięcy internautów dziennie (w tym wielu z zagranicy) - wynik, o którym jeszcze kilka tygodni temu operatorzy HTTPShare mogli tylko pomarzyć.


Źródło: Heise, Zeropaid


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.