Idea Bank uruchomił placówkę bankową i mobilny coworking w pociągach

08-05-2017, 15:22

W wybranych pociągach PKP Intercity pojawił się wagon Idea Hub Express, będący pierwszą placówką bankową na torach i jednocześnie pierwszym coworkingiem dla podróżujących.

Pierwszy mobilny coworking ułatwi pracę podróżującym na trasach Warszawa-Poznań-Warszawa, Warszawa-Kraków-Warszawa i Warszawa-Wrocław-Warszawa. Do wybranych pociągów PKP Intercity kursujących na tych liniach dołączony zostanie specjalny wagon Idea Hub Express. Wagon został przystosowany do pracy biurowej, jest wyposażony w stół, wygodne krzesła oraz ekran do wyświetlania prezentacji. Podróżni mają też do dyspozycji sprzęt biurowy (drukarka, skaner), ładowarki do telefonów oraz niezbędne łącza, a także ekspres do kawy i codziennie świeżą prasę.

- Podróże są nieodłącznym elementem prowadzenia własnego biznesu. Przedsiębiorcy spotykają się z klientami i kontrahentami, badają nowe rynki. Małe firmy z czasem się rozrastają, powstają filie w nowych miejscowościach – mówi Małgorzata Szturmowicz, członek zarządu Idea Banku. – Ponieważ zawsze staramy się być tam, gdzie są przedsiębiorcy, od dziś będziemy towarzyszyć im także w podróży. Dzięki współpracy z PKP Intercity, stworzyliśmy pierwsze mobilne biuro Idea Hub Express, dając pasażerom możliwość lepszego wykorzystania czasu spędzanego w podróży – dodaje.

Z wagonu może skorzystać każdy pasażer posiadający ważny bilet, klientom Idea Banku przysługuje jednak pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc. Bank liczy też na to, że Idea Hub Express będzie okazją do pozyskania nowych klientów, oferując im możliwość przejazdu na podstawie darmowych voucherów, które można otrzymać w stacjonarnych placówkach Idea Hub w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

ideahub express w pociągu

Z badania sondażowego przeprowadzonego przez Idea Bank wynika, że aż 61% małych firm prowadzi działalność na obszarze większym niż jedno województwo. Większość ich właścicieli, dokładnie 82% deklaruje, że podróże są nieodłącznym elementem posiadania własnej firmy. Aż 57% przedsiębiorców działających na obszarze większym niż jedno województwo, spędza w podróży ponad 10 godzin tygodniowo. Podróże służbowe to duże obciążenie czasowe. Co piąty badany przedsiębiorca przyznaje, że spędza w nich ponad 30 godzin tygodniowo. Biorąc pod uwagę dane GUS o przeciętnej liczbie godzin spędzanych w pracy przez osoby pracujące na własny rachunek (42,3 h), właściciel małej firmy spędza w podroży średnio 2 dni w tygodniu. Podczas przejazdu najczęściej pracuje na komputerze i prowadzi rozmowy służbowe. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4-7 kwietnia na próbie 328 osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i miało formę wywiadu telefonicznego.

- Pociąg jest bardzo dobrym środkiem transportu dla osób podróżujących biznesowo. Zapewnia szybką możliwość przemieszczania się pomiędzy największymi miastami, np. podróż z Warszawy do Krakowa zajmuje nieco ponad dwie godziny, więc sprawy biznesowe można załatwić w jeden dzień. Jest akże przyjaznym miejscem do pracy – mówi Marta Ziemska, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Dla klientów biznesowych, którzy często podróżują mamy dedykowaną ofertę – specjalne Kolorowe Karty umożliwiające przejazdy bez ograniczeń wszystkimi naszymi pociągami oraz innych przewoźników.

Obsługę podróżnych korzystających z Idea Hub Express będą prowadzić najlepsi pracownicy Idea Banku. – Idea Hub Express to nie tylko pierwsze mobilne biuro, ale też pierwsza placówka bankowa na torach. Ten unikalny na skalę światową projekt jest wizytówką Idea Banku – podkreśla Małgorzata Szturmowicz. W maju Idea Hub Express będzie kursował z Warszawy do Krakowa, a w czerwcu z Warszawy do Wrocławia, wyjeżdżając w godzinach porannych i wracając do stolicy wieczorem.

Idea Bank posiada obecnie 8 stacjonarnych placówek Idea Hub w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu. Latem dodatkowo funkcjonował tzw. Summer Hub, zlokalizowany w Warszawie nad brzegiem Wisły. Idea Huby to nie tylko miejsca do pracy, ale też miejsca spotkań przedsiębiorców, warsztatów biznesowych, prezentacji, a nawet kina letniego. Innowacyjne placówki bankowe mają swój własny profil na facebooku, który ma prawie 20 tysięcy fanów.


Źródło: IdeaBank. Materiał nadesłany do redakcji. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930