Hyperion wchodzi w e-handel

10-05-2011, 14:02

100% udziałów w NetShops.pl kupił kontrolowany przez MNI katowicki Hyperion. Wejście w segment e-commerce jest częścią nowej strategii firmy, a plany w tym zakresie są dość ambitne.

NetShops.pl prowadzi w Polsce sklepy internetowe m.in. dla sieci marketów budowlanych Praktiker oraz firmy wysyłkowej 3SUISSES.

Hyperion kupił 100% udziałów w Netshops.pl Sp. z o.o. za 3,46 mln zł. Równocześnie Hyperion dokapitalizował NetShops.pl. kwotą 1 mln zł. Łącznie inwestycja początkowa wyniesie więc blisko 4,5 mln zł.

>>> Czytaj: MIT S.A.: Zysk o 956 proc. w górę

Transakcja jest realizacją nowej strategii Hyperion S.A., która zakłada, że ta nasza spółka zależna przestaje być dostawcą usług dostępu do szerokopasmowego internetu i usług głosowych (sprzedając aktywa telekomunikacyjne dla MNI Telecom S.A.), a staje się teledostawcą usług multimedialnych. Naturalnym uzupełnieniem tej strategii będzie działalność Hyperion S.A. w segmencie e-commerce – wyjaśnia Andrzej Piechocki, prezes MNI S.A.

NetShops.pl oprócz współpracy z Praktikerem i 3SUISSES prowadzi również swoje sklepy m.in. z ubraniami, sprzętem medycznym, akcesoriami komputerowymi i grami planszowymi.

Zamierzamy dalej inwestować w Netshops.pl, np. w rozwój nowych aplikacji, funkcjonalności. W najbliższym czasie pojawią się nowe sklepy internetowe, a wkrótce zaproponujemy rewolucyjne rozwiązanie na polskim rynku, jakim będzie wielobranżowa wirtualna galeria handlowa – mówi Andrzej Piechocki, prezes MNI S.A.

W nowym projekcie NetShops.pl sprzedaż będzie zorganizowana w taki sposób, aby można było za wszystkie zakupy zapłacić jeden raz i swobodnie przemieszczać się z "koszykiem" już dokonanych zakupów pomiędzy sklepami, które będą dostępne w ramach E-Galerii. Z kolei klientom biznesowym NetShops.pl oferuje usługę E-Commerce Services – kompleksowej sprzedaży internetowej. E-Galeria w połączeniu z usługami ECS oferuje firmom możliwość outsourcingu e-commerce.

Kompetencje NetShops.pl mają być wykorzystane przez inne spółki grupy MNI. Planowane jest powołanie projektu, w ramach którego będą tworzone platformy i narzędzia do organizacji i wsparcia działań handlowych w internecie.

>>> Czytaj: Tablety "na każdą kieszeń" za sprawą nowej strategii Hyperion


Następny artykuł » zamknij

Mówienie naładuje telefon?

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag NetShops.pltag MNItag Hyperiontag fuzje
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy