Huawei: Liczy się zerowy czas oczekiwania i komfort użytkownika

18-01-2012, 21:41

Prędkość, dostęp do sieci zawsze i wszędzie, jakość multimediów, funkcjonalność i możliwość udostępniania treści to kryteria wpływające na zwiększenie komfortu użytkownika. Eksperci Huawei prognozują, co w najbliższych latach będzie wyznaczać kierunki rozwoju branży technologicznej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W ciągu zaledwie 20 lat przepustowość sieci zwiększyła się prawe tysiąckrotnie - od modemu telefonicznego do łącza światłowodowego FTTH - a mimo to użytkownicy ciągle domagają się większej prędkości transferu. Zdaniem Huawei w przyszłości jednak prędkość sieci nie będzie mierzona w odniesieniu do przepustowości wymaganej przez daną usługę, lecz raczej czasem oczekiwania przez użytkownika na odpowiedź sieci. Zerowy czas oczekiwania to nowy paradygmat, który ukształtuje dalszy rozwój internetu.

W miarę rozwoju internetu zmieniała się jego treść - od samego tekstu, przez obrazy i dźwięki, po wysokiej jakości filmy i multimedia nowej generacji, takie jak technika 3D, jakość HD oraz technologie rzeczywistości rozszerzonej. Wszystkie te typy multimediów będą stawać się coraz łatwiej dostępne i szeroko stosowane zarówno w e-handlu, e-marketingu, jak i usługach społecznościowych i mediach.

W ciągu 20 lat liczba użytkowników internetu stacjonarnego doszła do 2 miliardów, jednak wystarczyło jedynie 5 lat, by liczba użytkowników internetu mobilnego osiągnęła poziom 1 miliarda - dwa razy szybciej niż w przypadku internetu stacjonarnego. Dzięki coraz większej dostępności smartfonów i internetu mobilnego użytkownicy mogą być online „zawsze i wszędzie”. Podobnie usługi opcjonalne, a zwłaszcza programy telewizyjne, będą coraz częściej dostępne na żądanie, dając użytkownikom możliwość oglądania ich o dowolnej porze i z o wiele większą swobodą niż obecnie. Warunkiem koniecznym dla zapewnienia dostępu do usług i aplikacji „na żądanie” przez całą dobę w dowolnym miejscu jest internet mobilny.

Czytaj też: Europa Wschodnia napędza mobilny internet

Historia rozwoju środków umożliwiających interakcję pomiędzy człowiekiem a urządzeniami elektronicznymi prowadzi od klawiatury i myszki do touchpada i kontrolera wyczuwającego ruch. Wyraźny jest odwrót od skomplikowanych narzędzi ku bardziej intuicyjnym rozwiązaniom, dostosowanym do naturalnej formy i sposobu działania ludzkiego ciała. W przyszłości jeszcze bardziej ergonomiczne rozwiązania zwiększą komfort użytkowników, wykorzystując naturalne zachowania człowieka, takie jak mówienie, gestykulacja i komunikowanie emocji.

Sukces serwisów społecznościowych polega na tym, że wyszły poza narzędzia oparte na regułach matematycznych i dotknęły społecznej natury człowieka. Kładąc nacisk na społeczny aspekt internetu, serwisy społecznościowe w pewnym stopniu odpowiadają na potrzeby emocjonalne użytkowników umożliwiając dzielenie się informacjami z innymi ludźmi. Fenomen ten wskazuje na to, że usługi społecznościowe powinny się stać ważnymi funkcjami zarówno serwisów przeznaczonych dla konsumentów, jak i aplikacji biznesowych.

Chęć zwiększania komfortu użytkownika napędza rozwój branży telekomunikacyjnej. Większy komfort oznacza wyższą prędkość, lepszą jakość, większą swobodę, prostotę i łatwość udostępniania informacji – można nawet zaryzykować stwierdzenie, że są to cechy stanowiące odzwierciedlenie natury człowieka ery informacyjnej.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.