HTC zmiażdży Apple w sądzie dzięki nowym patentom?

12-06-2012, 16:57

Tajwański producent smartfonów zdecydował się sfinalizować zakup technologii S3 Graphics. HTC nie kryje, że ma to pomóc w walce patentowej z firmą Apple, która staje się równie ważna, jak ta o klientów w sklepach.

Podczas spotkania z akcjonariuszami Grace Lei z HTC przyznał, że koncern ceni sobie S3 Graphics m.in. za to, że Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC) orzekła w 2011 roku, iż Apple naruszyło kilka z jego rozwiązań.

Czytaj także: Twitter zarabia najwięcej na wersji mobilnej

- Uważamy, że portfolio patentów należące do S3 jest bardzo silne i zdecydowaliśmy się na sfinalizowanie zakupu S3 po ostrożnej cenie - powiedział Lei, cytowany przez serwis Focus Taiwan (zob. HTC to complete purchase of S3 Graphics). W zbiorach S3 Graphics znajduje się łącznie 270 patentów.

Rozwiązania, które trafiły w ręce HTC należały wcześniej do Sony, Nintendo oraz Microsoftu i choć ich liczba jest stosunkowo niewielka, można podejrzewać, że były dobrane bardzo starannie. Tajwański producent z pewnością nie wykona w najbliższym czasie żadnych innych akwizycji ponad te niezbędne, które mogą mu umożliwić przetrwanie na niezwykle konkurencyjnym rynku mobilnym.

Niedawno amerykańskie organy nie zgodziły się na import HTC One X oraz EVO 4G do Stanów Zjednoczonych w związku z naruszeniami, jakich miał się dopuścić azjatycki producent. Inwestorzy bardzo nerwowo zareagowali na tego typu doniesienia, jednak już kilka dni później koncern doniósł, że zaktualizowane wersje jego smartfonów trafią do klientów za wielką wodą.

Czytaj także: Nokia: Studenci dostaną smartfony z Windows Phone


Źródło: Focus Taiwan
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy