HTC wykorzysta w swoich produktach ekrany SLCD

27-07-2010, 18:07

HTC wprowadził do swoich produktów ekrany Super LCD (SLCD). Wyświetlacze będą montowane między innymi w telefonach HTC Desire i Nexus One. Ekran SLCD ma zapewniać obraz o wyjątkowo naturalnych kolorach i ostrości, który może być oglądany pod szerokim spektrum kątów. Nowe ekrany charakteryzują się także niskim poborem energii.

Sonda
Kupując telefon, zwracasz uwagę na wyświetlacz?
  • Tak
  • Nie
  • Tylko na jego rozdzielczość
  • Tylko na technologię w jakiej jest wykonany
wyniki  komentarze

- Wykorzystanie nowej technologii SLCD pozwoli nam błyskawicznie zwiększyć zdolności produkcyjne i sprostać potrzebom rynku - powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation. - Ekrany SLCD pozwalają uzyskać obraz porównywalny do używanych obecnie wyświetlaczy 3,7 cala, jednak zużywają znacznie mniej energii, co przekłada się na czas działania baterii – dodaje Chou.

>> Czytaj też: HTC Desire w ofercie Ery

Ekrany SLCD należą do najnowszej generacji LCD charakteryzującej się lepszą wydajnością w stosunku do poprzednich wersji, w tym pięciokrotnie lepszym zarządzaniem energią. Dzięki wykorzystanej technologii Sony VSPEC III umożliwiają także szeroki kąt widzenia.

SLCD ma być konkurencją dla wyświetlaczy Super Amoled, montowanych w telefonach firmy Samsung. Super Amoled to według producenta ok. 20% jaśniejszy ekran od pozostałych wyświetlaczy z serii Amoled, który charakteryzuje 80% mniejsza podatność na odbicie światła słonecznego i 20% mniejsze zużycie energii.

We wcześniejszych wersjach HTC Desire i Nexus One montowano ekrany typu Amoled.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy