Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

HTC: One X ma problem z anteną (wideo)

19-06-2012, 13:39

Część flagowych smartfonów tajwańskiego koncernu ma poważny problem z anteną wykorzystywaną m.in. do połączeń Wi-Fi - przyznało HTC po licznych skargach internautów na forach internetowych. Firma zapewnia, że usterka nie występuje w nowych urządzeniach tego typu.

Problem dotyczący anteny występuje wyłącznie w niektórych urządzeniach bazujących na układzie Tegra 3. Wydanie One X z procesorem Qualcomm Snapdragon S4 i obsługą LTE nie jest zagrożone - informuje HTC.

Czytaj także: Mozilla buduje przeglądarkę dla iPada (wideo)

Jak tłumaczy serwis AndroidCentral, usterka związana jest ze stykiem anteny, która wykorzystywana jest wyłącznie do połączeń Wi-Fi oraz Bluetooth. W miejscu, gdzie układ ma się łączyć z elementem umieszczonym w tylnej obudowie, czasem powstaje zbyt duża szczelina, a w efekcie antena zostaje całkowicie odłączona.

Użytkownicy, którzy doświadczyli tego typu problemów, zauważają, że ściśnięcie telefonu może tymczasowo rozwiązać usterkę, jednak na dłuższą metę, również i to przestaje działać. Co ciekawe, problem jest odwrotnością wady, która dotyczy smartfona iPhone 4, tracącego część zasięgu właśnie po wzięciu go w nieodpowiedni sposób do ręki.

- Po przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie odosobnionych przypadków, związanych z problemami łączności Wi-Fi w smartfonie HTC One X, wprowadziliśmy poprawki, które poprawiają łączność anteny z elektroniką telefonu - poinformował w swoim oświadczeniu tajwański producent. - Choć wielu użytkowników nie doświadczyło żadnych problemów z siłą sygnału, podjęliśmy natychmiastowe kroki dotyczące zmian w procesie produkcyjnym, by uniknąć ewentualnych wad w przyszłości.

Czytaj także: Nokia "śmieciem" dla inwestorów

Poniżej filmik przygotowany przez jednego z użytkowników, który demonstruje problem utraty zasięgu:


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik


Tematy pokrewne:  

tag zasięgtag usterkitag smartfonytag problemytag One Xtag HTC One Xtag HTCtag antena