HTC odrabia straty

06-03-2012, 16:01

HTC poinformowało w sprawozdaniu finansowym, że wyniki firmy zaczęły się poprawiać na początku roku. Wciąż jednak są o wiele niższe niż jeszcze kilka kwartałów temu.

Po tym jak HTC zaprezentowało pod koniec lutego nową serię smartfonów, inwestorzy szybko zainteresowali się przecenionymi akcjami tajwańskiego producenta. Jak się okazuje, kłopoty korporacji rzeczywiście mogą wkrótce odejść w zapomnienie.

Czytaj także: Google: Nie będziemy faworyzowali Motoroli

Firma poinformowała, że skonsolidowane przychody za luty 2012 roku wyniosły 687,4 miliona dolarów. Choć to więcej niż w styczniu, w analogicznym okresie ubiegłego roku do kasy HTC wpłynęło ponad 36% więcej pieniędzy. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda, gdy popatrzymy na pierwszy miesiąc roku.

W styczniu przychody HTC wyniosły 562,8 miliona dolarów, a zatem ponad 50% mniej niż przed rokiem. W tym przypadku kluczowy jest jednak trend, który zdecydowanie przemawia na korzyść tajwańskiego producenta. Zrobiło na nas duże wrażenie to, jak HTC zdołało rozwiązać prawdopodobnie większość swoich problemów z ubiegłego roku - powiedział analityk Robert Yeh z Goldman Sachs.

HTC zapowiedziało na początku roku, że skupi się wyłącznie na najwyższej klasie smartfonów. Na pierwsze efekty tego typu strategii nie musieliśmy długo czekać, a podczas targów Mobile World Congress zaprezentowano m.in. flagowe urządzenie HTC One X. Smartfon charakteryzuje się świetnymi parametrami i jest zoptymalizowany pod kątem obsługi multimediów.

Czytaj także: Android 4.0 wkrótce na smartfonach od HTC


Źródło: HTC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy