HP zwolni 500 osób w związku z porażką TouchPada

20-09-2011, 12:27

Amerykański gigant informatyczny szykuje się do zwolnień w związku z porażką tabletów działających pod kontrolą webOS.

Serwis AllThingsD poinformował, że HP zamierza zwolnić 525 osób, które związane były z tworzeniem urządzeń opartych o webOS. Podobne plany firma przedstawiała już w sierpniu.

Czytaj także: PlayBook podzieli losy TouchPada?

Sonda
HP powinno wrócić do produkcji tabletów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Choć analitycy mówią zgodnie, że HP powinno powrócić do tworzenia tabletów, amerykańska korporacja na razie wycofuje się z planów budowy kolejnych urządzeń opartych o platformę webOS. W rozmowie z serwisem AllThingsD rzecznik prasowy firmy potwierdził, że planuje zwolnienia w związku z porażką tabletów TouchPad. Nie podano jednocześnie oficjalnie, o jak dużą grupę ludzi chodzi.

Warto przypomnieć, że TouchPady nie cieszyły się uznaniem klientów. Sprzęt warty niemal 500 dolarów wyposażony w mało znany system operacyjny zdobył zaufanie bardzo małej grupy osób. Niedawno HP zostało zmuszone do radykalnej obniżki cen, a najtańsza wersja urządzenia dostępna była za 99 dolarów.

Choć po tym zabiegu tablety szybko znalazły nabywców, według analiz HP mogło stracić na urządzeniach nawet 300 milionów dolarów. Niedawno firma poinformowała, że ostatnią serię urządzeń będą mogli kupić w pierwszej kolejności pracownicy. Rozwój samych tabletów z webOS ma zostać definitywnie zakończony wraz z końcem czwartego kwartału fiskalnego 2011 roku, a zatem dokładnie 31 października.

Czytaj także: Samsung: Nie zamierzamy kupować webOS


Źródło: AllThingsD
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy