HP testuje Windowsa 8 na TouchPadach

26-10-2011, 12:32

Korporacja może również budować kolejne urządzenia z myślą o nowym systemie Microsoftu - dowiedział się serwis Fox News.

Według Fox News amerykański producent testuje na swoim tablecie nowe oprogramowanie, które ma zainteresować użytkowników bardziej niż mało popularny webOS.

Czytaj także: TouchPad z Androidem? HP nic o tym nie wie

HP rozważa również przygotowanie tabletów, które działałyby pod kontrolą nowego Windowsa 8. Niestety firma nie potwierdza oficjalnie takich doniesień, a zatem nieznana jest także data ewentualnej premiery odświeżonego tabletu.

Warto przypomnieć, że pierwsze próby podboju rynku tabletów zakończyły się dla HP olbrzymią porażką. Użytkownicy skarżyli się przede wszystkim na wysoką cenę urządzenia, które do tego wyposażone było w mało popularny system webOS. Niewielka liczba dostępnych aplikacji połączona z silną konkurencją ze strony iPada sprawiła, że chętnych na TouchPada praktycznie nie było.

Sytuacja nieco zmieniła się, gdy firma obniżyła cenę tabletu do zaledwie 99 dolarów, a zatem znacznie poniżej kosztów produkcji. Szacuje się, że HP straciło w ten sposób ponad 300 milionów dolarów, a w efekcie korporacja musiała zwolnić 500 osób.

Czytaj także: Palm może trafić w ręce Amazona


Źródło: Fox News
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy