HP stworzy tablety z Windows 8

29-10-2011, 16:55

Przyszłość platformy webOS, która nie przyniosła sukcesu TouchPadowi, zostanie rozstrzygnięta w kolejnych miesiącach.

Meg Whitman, która od niedawna jest szefową HP, zdradziła pod koniec tygodnia nieco planów na temat strategii firmy związanej z tabletami.

Czytaj także: Wszystkie TouchPady za 99 dolarów wyprzedane

Jak powiedziała Whitman, w przypadku tego typu urządzeń przenośnych firma będzie się skupiała na Windowsie 8. Uzupełniając jej wypowiedź, Todd Bradley zapewnił że, korporacja nie unika Androida ani iOS od Apple'a.

- Jesteśmy na początku budowy nowego segmentu urządzeń - powiedział Bradley. - Nie sądzę, że jest na to za późno, gdyż praca, którą wykonaliśmy z Microsoftem, jest niezwykle istotna, a ultraprzenośne technologie stają się coraz istotniejsze. Bradley wyjaśnił później, że miał na myśli przede wszystkim netbooki, a nie smartfony.

Jak informowaliśmy wcześniej, decyzja dotycząca przyszłego losu webOS ma zapaść "w najbliższych miesiącach". Już na początku tego tygodnia mówiło się jednak, że HP testuje Windowsa 8 na TouchBooku. Wyposażone domyślnie w webOS urządzenie nie spotkało się z ciepłym przyjęciem rynku, a klienci masowo zaczęli kupować je, dopiero gdy HP obniżyło cenę tabletu do 99 dolarów.

Choć wydaje się wątpliwe, by amerykański producent ryzykował powtórkę z historii, która kosztowała go ponad 300 milionów dolarów, webOS ma jeszcze szansę pojawić się na innych urządzeniach. Cały zespół pracuje ciężko, by podjąć dobre decyzje - powiedziała o przyszłości platformy Whitman.

Czytaj także: HP zatrzyma dział pecetów


Źródło: ThisIsMyNext
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy