HP nagradza 20 polskich szkół z wizjami technologicznymi

25-10-2011, 20:57

HP Polska rozstrzygnął konkurs "20 lat HP" zorganizowany z okazji dwudziestoletniej obecności firmy na rynku. W ramach konkursu, którego celem było promowanie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez nowoczesne formy edukacji, wykorzystujące różnorodne technologie informatyczne, 20 zwycięskich szkół otrzyma nowoczesne pracownie komputerowe, wyposażone w bogate oprogramowanie.

Zaproszone do konkursu szkoły podstawowe i gimnazjalne miały za zadanie przedstawić swoje pomysły na wykorzystanie pracowni komputerowej tak, aby jak najbardziej uatrakcyjnić zajęcia lekcyjne i ułatwić uczniom naukę. Jury, w składzie Maciej Osuch – doradca Rzecznika Praw Obywatelskich i społeczny Rzecznik Praw Ucznia, Ewa Tomaszewicz – szefowa redakcji Serwisów Edukacyjnych Gazety Wyborczej, Józef Orzeł – Stowarzyszenie Miasta w Internecie oraz Paweł Czajkowski – Prezes Zarządu HP Polska, wyłaniając laureatów brało pod uwagę, czy zgłoszony projekt proponuje gotowe, kompleksowe rozwiązania wykorzystania pracowni informatycznej, czy promuje nowoczesną e-szkołę i wychodzi poza obszar wybranych przedmiotów.

Dla jury ważne również było, czy przedstawiona wizja edukacji zawiera w sobie plany na przyszłość, czy uczy, jak zdobywać wiedzę i selekcjonować informacje. Kolejnym istotnym aspektem była współpraca nauczycieli z uczniami oraz to, czy przedstawiona wizja interaktywnej edukacji stwarza w szkole wspólnotę uczniów, nauczycieli i rodziców, a także czy otwiera szkołę na współpracę z placówkami zagranicznymi.

- Zdajemy sobie sprawę, że szkoły mierzą się z kwestią najtrudniejszą, czyli przygotowaniem młodych ludzi do wyzwań przyszłości. Już dzisiaj wiemy, że nowe technologie będą tej przyszłości nieodłącznym elementem, a zdolność uczenia się i pozyskiwania dzięki nim informacji stanie się kryterium sukcesu – mówi Paweł Czajkowski, Prezes Zarządu HP Polska. Wierzymy, że takie inicjatywy, jak nasza, są ważne i przyczynią się do odkrywania zalet informatyki w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy przez dzieci i młodzież - dodaje.

Czytaj też: Programowanie: Wielka Przesmycka rozstrzygnięta

Lista laureatów konkursu 20 lat HP w Polsce
fot. - Lista laureatów konkursu 20 lat HP w Polsce
Wyłonionych 20 zwycięskich placówek otrzyma od HP nowoczesne, kompleksowo wyposażone pracownie informatyczne, złożone ze specjalnych zestawów do edukacji HP MultiSeat. W skład każdego z nich wchodzi 10 wielofunkcyjnych, kilkuosobowych stanowisk komputerowych oraz terminal, za pomocą którego nauczyciel może prowadzić lekcje z wykorzystaniem multimediów oraz na bieżąco koordynować realizację zadań przez każdego ucznia.

Laureaci otrzymają ponadto interaktywne pakiety programów do nauki przedmiotów ścisłych (matematyki, fizyki i chemii) oraz języka angielskiego, jak również testy egzaminacyjne do gimnazjów oraz szkół średnich. Dla uczniów szkół podstawowych przewidziano również kurs internetowy dotyczący zasad polskiej interpunkcji, testy szóstoklasisty, a dla dzieci mających problemy z nauką matematyki w klasie szóstej – kursy wyrównawcze. Gimnazjaliści natomiast otrzymają testy egzaminacyjne do szkół średnich z części humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930