Hotfile podzieli los serwisu MegaUpload?

08-03-2012, 20:23

Organizacja antypiracka MPAA zarzuca witrynie Hotfile wspieranie piractwa. Jak zauważa serwis TorrentFreak, niektóre z zarzutów przeciwko usłudze mogą być bardzo wyolbrzymione.

Po tym jak z sieci zniknął serwis MegaUpload, amerykańskie organizacje, które mają dbać o prawa artystów, kontynuują batalię przeciwko internetowym usługom do udostępniania plików. Kolejnymi oskarżonymi mają być właściciele witryny Hotfile.

Czytaj także: MPAA chce informacji od Google'a. Hotfile się nie zgadza

- Hotfile jest odpowiedzialne za miliardy pobrań plików z naruszeniem praw autorskich - czytamy w pozwie. Jak zauważył jednak serwis TorrentFreak, jest mocno wątpliwe, by internauci dokonali aż "miliardów" ściągnięć z naruszeniem praw własności intelektualnej.

Zdaniem MPAA witryna "podobnie jak wcześniej Napster, Grokster, Isohunt czy Limewire, istnieje by generować zyski z piractwa". Jak podaje organizacja walcząca z naruszeniami tego typu, ponad 90% materiałów miało być pobieranych z serwisu Hotfile z naruszeniem praw autorskich.

Warto przypomnieć, że w tym tygodniu zespół Hotfile pozwał z kolei wytwórnię filmową Warner Bros., której zarzuca ograniczanie wolności słowa. Koncern miał dokonywać nadużyć związanych z kasowaniem materiałów w sieci, które wbrew zapewnieniom wytwórni mogły znajdować się w internecie całkowicie legalnie.

Czytaj także: Hotfile kasuje konta użytkowników łamiących prawa autorskie


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy