Hongkong: iPhone 4S wyprzedany w 10 minut

07-11-2011, 21:00

Nowa wersja smartfona od Apple'a cieszy się dużym powodzeniem na azjatyckim rynku pomimo silnej konkurencji ze strony tamtejszych producentów.

Analityk Brian White, znany z dokładnego obserwowania poczynań Apple'a na chińskim rynku, poinformował w poniedziałek, że ubiegłotygodniowa sprzedaż iPhone'a 4S w Hongkongu trwała niezwykle krótko.

Czytaj także: Szef Androida: Telefon nie powinien być asystentem

Według Briana zamówienia na nowego smartfona od kalifornijskiego producenta można było składać zaledwie przez 10 minut - tak szybko udało się wyczerpać zapasy. iPhone 4S nie trafi jednak do użytkowników jeszcze przez kilka tygodni. Jego sprzedaż i wysyłka do klientów ma rozpocząć się dopiero w grudniu.

Jak zauważa CNN, kolejki i niezwykłe zainteresowanie smartfonem są prawdziwym fenomenem, biorąc pod uwagę, że Siri (jedna z głównych nowości urządzenia) nie współpracuje z językiem kantońskim ani mandaryńskim, które są używane w tamtym regionie. Niewykluczone, że w związku z dużą liczbą klientów w Azji, Apple udostępni jednak tego typu wsparcie w przyszłości.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym kwartale gigant z Cupertino odnotował 4,5 miliarda przychodów, w tym tylko 16% z Chin. Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja, gdy weźmiemy pod uwagę, że jeszcze rok temu tylko 2% przychodów Apple'a pochodziło z tamtego rynku. Pomimo problemów z baterią oraz Siri, iPhone 4S jest obecnie hitem sprzedaży, wybieranym znacznie chętniej niż poprzednia wersja urządzenia.

Czytaj także: Apple przyznał: błędy w oprogramowaniu skracają czas pracy na baterii


Następny artykuł » zamknij

Motorola wygrywa z Apple'em

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag smartfonytag iPhone 4Stag iPhone 4tag iPhonetag Hongkongtag Chinytag Azjatag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy