Harald Welte umocni związki VIA z open source

29-07-2008, 07:15

Firma VIA Technologies pozyskała cenną osobistość ds. kontaktów ze społecznością programistów Open Source. Jest to Harald Welte, znany programista oraz założyciel projektu GPL Violations. Jego współpracę z VIA ogłoszono na odbywającym się w Ottawie Sympozjum Linux.

Harald Welte pomoże doskonalić strategię VIA w zakresie oprogramowania Open Source. Wszystkie produkty VIA działające na platformie procesorowej x86, w tym procesory VIA C7 oraz nowe procesory VIA Nano, a także towarzyszące im chipsety, układy graficzne i sieciowe będą współpracowały z systemami operacyjnymi Linux.

Ponadto Harald pomoże VIA rozwijać sterowniki zgodne ze standardami i najlepszym praktykami w zakresie programowania dla jądra Linux. Jego zadaniem będzie również poprawa jakości i dostępności dokumentacji VIA oraz współpracy ze środowiskiem programistów Open Source.

Wiceprezes VIA Technologies Richard Brown podkreślił, że stanowisko jakie Welte jest ważne dla jego firmy ze strategicznego punktu widzenia stanowisku

- Dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie rozwijania oprogramowania Open Source i doskonałej reputacji w globalnej społeczności, Harald odegra bardzo cenną rolę we wdrażaniu przez nas strategicznej inicjatywy rozwoju sterowników dla oprogramowania Open Source - mówił Brown.

Harald Welte
fot. - Harald Welte

Również Welte wydaje się zadowolony ze współpracy. Jego zdaniem jest to doskonały moment na rozpoczęcie współpracy z producentem elektroniki, który położył nacisk na rozwój oprogramowania Open Source.

VIA od pewnego czasu podejmuje wysiłki na rzecz open source. W maju firma uruchomiła specjalną stronę ze sterownikami dla Linuksa. Przykładem otwartości VIA może być również projekt miniaturowego notebooka z obudową na licencji Creative Commons.


Źródło: VIA
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag VIAtag open sourcetag Harald Welte
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy