Grupa O2 - właściciel Pudelka oraz Wrzuty - szuka inwestora

GazetaPrawna.pl 19-11-2010, 10:02

Pudelek.pl, Wrzuta.pl i ponad 70 innych serwisów to łakomy kąsek dla wielkich grup medialnych. Analitycy twierdzą, że Grupa O2 może być warta 120-130 milionów złotych. To piąty gracz na rynku portali internetowych

Wynajęta przez właścicieli O2 firma doradcza CAG rozpoczęła już spotkania z przedstawicielami zainteresowanych polskich firm medialnych i funduszy inwestycyjnych. Na liście jest kilkanaście podmiotów. Według informacji „DGP” rozmowy z niektórymi koncernami już się odbyły, kolejne zaplanowane są też na przyszły tydzień.

- To może być łakomy kąsek dla dużych grup medialnych, które chciałyby wzmocnić swoją pozycję na rynku - mówi jeden z analityków. Wymienia Agorę, Axel Springera i Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe.

Z naszych ustaleń wynika, że w grę wchodzi raczej wprowadzenie inwestora mniejszościowego, a nie sprzedaż całości biznesu. Wszystko zależy jednak od ceny. Inną opcją dalszego rozwoju braną pod uwagę przez właścicieli jest pozyskanie kapitału na giełdzie.

Wynajęcie CAG to kolejny krok w przygotowaniach do sprzedaży. W czerwcu „DGP” ujawnił, że właściciele i założyciele Grupy O2 - Michał Brański, Jacek Świderski i Krzysztof Sierota - przestali być bezpośrednimi udziałowcami spółki. Teraz portal należy do trzech cypryjskich spółek: Bridge20 Enterprises Limited, Jadhave Holdings Limited oraz Borgosia Investments Limited. Sami założyciele pozostali jednak w zarządzie.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Internetowa Grupa O2 - właściciel Pudelka oraz Wrzuty - szuka inwestora

Michał Fura

gazeta prawna


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wrzuta.pltag o2.pltag inwestycjetag inwestortag Grupa o2
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy