Grooveshark odpiera zarzuty antypirackich organizacji

21-04-2011, 10:34

Twórcy aplikacji usuniętej z Android Marketu nie mają zamiaru się poddawać.

O problemach Groovesharka wspominaliśmy na początku kwietnia, kiedy to Google zdecydowało się usunąć narzędzie ze zbiorów Android Market.

>>Czytaj także: uTorrent 3.0 Beta z funkcją ocen, komentarzy i streamingu

Sonda
Korzystasz z Grooveshark?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Choć wyszukiwarkowy gigant wspomniał jedynie, że narzędzie zniknęło, gdyż "naruszało zasady Android Marketu". Bez wątpienia za decyzją stała antypiracka organizacja RIAA. Warto przypomnieć, że niecały rok temu Grooveshark zniknął także z App Store, po tym jak swoje wątpliwości co do działania programu zgłosiło Universal Music.

Kasacja z Android Marketu na szczęście nie oznacza, że program staje się automatycznie nieosiągalny dla użytkowników. Wciąż można go pobierać ze strony producenta, natomiast twórcy chwalą się dodatkowo, że przygotowali specjalną wersję dla osób, które właśnie w ten sposób pobiorą Groovesharka. 

W oświadczeniu przygotowanym dla Digital Music News zespół twórców programu podkreśla, że ich narzędzie w żadnym wypadku nie narusza prawa, również tego wewnętrznego, które obowiązuje w Android Markecie.

Płacimy za muzykę, którą transmitujemy i aktywnie negocjujemy z praktycznie każdym właścicielem tego typu treści - mówi Paul Geller z Groovesharka. Jednocześnie jednak przyznał on, że rozmowy z niektórymi wytwórniami wciąż są na bardzo wczesnym etapie.

Geller podkreśla, że razem ze swoim zespołem będzie bronił usługi, która od początku jest tworzona jako alternatywa dla piractwa, a nie kolejne narzędzie ułatwiające naruszanie praw autorskich.

>>Czytaj także: Kompromitacja brytyjskiego Ministerstwa Obrony


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031