Gra karciana do uczenia prywatności w sieci - możesz wesprzeć projekt!

PATRONAT MEDIALNY 08-12-2014, 14:50

"Trzęsienie danych" to edukacyjna gra karciana, która ma wyjaśniać ludziom, w jaki sposób chronić prywatność w internecie. Będzie dostępna na otwartej licencji i trafi do szkół, a zbiórka na ten cel jest prowadzona na Wspieram.to.

Pomysł, by stworzyć edukacyjną grę karcianą o bezpieczeństwie w sieci, wyszedł od Fundacji Panoptykon. W ramach projektu o nazwie "Trzęsienie danych" taka gra zostanie nie tylko stworzona, ale też wyprodukowana w liczbie przynajmniej 1000 egzemplarzy i rozprowadzona w szkołach, na uczelniach i w innych organizacjach, które zechcą ją wykorzystać jako pomoc dydaktyczną.

Trzęsienie danych

Fundacja Panoptykon zapewnia, że gra ma być naprawdę wciągająca. Będzie przeznaczona dla 2, 3 lub 4 graczy. Gra będzie udostępniona na wolnej licencji CC BY-SA 3.0, dzięki czemu każdy będzie mógł ją rozbudować lub na jej bazie stworzyć nową grę. "Trzęsienie danych" jest projektowane tak, by móc dodawać kolejne talie kart z nowymi wydarzeniami i sposobami obrony.

Oczywiście wyprodukowanie egzemplarzy gry wymaga pieniędzy. Dlatego właśnie Fundacja Panoptykon uruchomiła zbiórkę w serwisie Wspieram.to. Cel zbiórki to 8 tysięcy złotych. Już udało się zebrać 3,8 tysięcy złotych, a do końca zbiórki pozostało 25 dni.

Darczyńcy mogą sfinansować grę dla konkretnej szkoły, bilblioteki, świetlicy czy domu kultury. Jeśli zebrana kwota przekroczy cel, środki zostaną wykorzystane na produkcję i dystrybucję większej liczby egzemplarzy gry, ewentualnie rozwinięcia jej o nowe elementy.  


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy