Gra akcji, która pomoże dzieciom w nauce matematyki

26-07-2018, 16:35

Rynek gier jest bogatszy o kolejną grę mobilną. Tym razem produkt oprócz zapewnienia rozrywki ma też funkcję edukacyjną - Numbala niepostrzeżenie wspiera rozwój umiejętności matematycznych dziecka.

Numbala jest treningiem poznawczym wspierającym edukację najmłodszych, choć w niczym nie przypomina żmudnych zadań czy testów matematycznych. Dzięki narysowanym światom i wciągającej historii, gracz nie musi być świadomy tego, że trenuje kompetencje matematyczne.

To dobra odskocznia od powtarzalnych mini gier brain fitness czy aplikacji edukacyjnych, które potrafią dość szybko znudzić. Mechanika gry została zaprojektowana i przebadana wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Dzięki temu wiadomo, że gra może pomagać dzieciom z problemami w nauce matematyki, a w przyszłości stać się skutecznym narzędziem w walce z dyskalkulią.

Gra została nagrodzona w konkursie Indie Prize Casual Connect w Londynie (Best Game Art) oraz podczas krakowskiego Digital Dragons (Editors’ choice ustatkowanygracz.pl). Jest jedną z niewielu aplikacji edukacyjnych, które pojawią się w rankingach najciekawszych gier mobilnych. Dostępna jest dla urządzeń z systemami iOS oraz Android. Kod do bezpłatnej wersji gry można uzyskać, wchodząc na tę stronę.

Źródło: Neurodio


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy