Google zrobi konsolę gier, zegarek i odtwarzacz mediów na Androidzie?

28-06-2013, 12:27

Konsola gier na Androidzie i zegarek to tylko niektóre z urządzeń, nad którymi Google prawdopodobnie pracuje. Firma jest chyba świadoma, że nie wszystko odniesie sukces.

Dziś Wall Street Journal znów pisze o skrytych planach Google, o których powiedzieli mu "ludzie zbliżeni do sprawy".

Tym razem źródła donoszą, że Google rozwija konsolę gier na Androidzie, a także komputerowy zegarek oraz nową wersję Nexusa Q, czyli zaprezentowanego w ubiegłym roku odtwarzacza multimedialnego, który ma być kulistą ozdobą wnętrza. Urządzenie zwróciło na siebie uwagę i trafiło do niektórych deweloperów, ale nigdy nie weszło na rynek (zob. Google Is Developing Android Game Console).

Najbardziej zaskakująca w doniesieniach WSJ jest informacja o konsoli gier z Androidem. Rynek tego typu urządzeń nie wydaje się szczególnie obiecujący. Największe sukcesy na tym polu odnosi Microsoft, ale istotne w jego przypadku jest to, że Xbox przestaje być konsolą gier i staje się domowym centrum rozrywki.

grafika

Plotki o zegarku od Google pojawiały się już w marcu tego roku, więc tutaj zaskoczenie jest mniejsze. Już wtedy mówiono, że urządzeniem zajmuje się dział odpowiedzialny za Androida. Projekt od początku mógł mieć charakter konsumencki a nie eksperymentalny.

Jeśli chodzi o Nexusa Q, to powrót do tego pomysłu też nie jest zaskakujący. Jeśli przypomnicie sobie prezentację Nexusa Q, to z pewnością pamiętacie, że Google podchodziła do niego niezwykle poważnie. Wydawało się wręcz, że jest to pierwszy naprawdę doszlifowany projekt Google. Dlaczego nie wyszedł na rynek? Nie wiadomo.

Sonda
Które z tych urządzeń może przynieść firmie Google największy sukces?
  • konsola gier
  • zegarek
  • Google Glass
  • Nexus Q
wyniki  komentarze

Google obstawia wszystkie drogi

Doniesienia WSJ świadczą o czymś jeszcze. Google bardzo intensywnie szuka sobie miejsca na rynku sprzętu i nie chce dopuścić do tego, aby firma Apple zajęła przed nią jakąś niszę. Dlatego właśnie Google może pracować nad zegarkiem, mimo iż ma okulary Glass i teoretycznie rynek wearable computingu stoi przed nią otworem.

Innymi słowy, Google stara się obstawić wszystkie drogi potencjalnie wiodące do urządzeń, które w przyszłości odniosą sukces. Czy Apple znajdzie jakąś sekretną ścieżkę pomiędzy tymi drogami?

Czytaj także: Apple będzie cool, a Google Glass się nie przyjmie, uważa Tim Cook - wideo


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy