Google zaprezentował nowego Gmaila (wideo)

21-10-2011, 04:51

Lista nowości wyciekła co prawda przez pomyłkę, jednak już teraz warto przyjrzeć się, co wyszukiwarkowy gigant szykuje dla milionów użytkowników Gmaila.

W oficjalnym kanale Google'a na YouTube pojawił się materiał prezentujący listę nowości, które już niedługo trafią do użytkowników popularnej usługi pocztowej. Jak łatwo się domyślić, korporacja z Mountain View kontynuuje integrację swoich najpopularniejszych narzędzi.

Czytaj także: HTTPS domyślnie w wyszukiwarce Google

Oficjalny materiał zniknął już z konta wyszukiwarkowego giganta, jednak internauci zdążyli wykonać jego kopię. Rzecznik prasowy Google'a potwierdził dla Business Insidera, że jest to prezentacja przygotowana przez firmę, a więcej informacji na ten temat ma zostać ujawnionych już wkrótce.

Odświeżony motyw Gmaila bazuje na temacie graficznym udostępnionym niedawno i zawiera szereg usprawnień. Z panelu nawigacyjnego zniknąć mają m.in. napisy, które zostaną zastąpione ikonami. Obok wiadomości wyświetlane będą również awatary, a interesujące nas e-maile odnajdziemy łatwiej dzięki rozbudowanej wyszukiwarce.

Zaktualizowany Gmail ma się automatycznie dopasowywać do rozmiaru okna (podobnie jak nowe Dokumenty Google), a łatwiej będziemy mogli kontrolować również ilość miejsca przeznaczoną na czat oraz etykiety. Jak zauważył serwis Google Operating System, z okna głównego pocztowej usługi zniknęły linki do Kontaktów oraz Listy zadań.

Czytaj także: Nowa wersja edytora prezentacji od Google'a


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy