Wkrótce odświeżona wersja Czytnika Google

21-10-2011, 05:22

Popularny czytnik RSS wkrótce będzie lepiej zintegrowany z serwisem społecznościowym Google+.

Wyszukiwarkowy gigant poinformował na swoim blogu, że w następnym tygodniu udostępni zestaw nowości dla Czytnika Google, o wprowadzenie których internauci zabiegali już od jakiegoś czasu.

Czytaj także: Google zaprezentowało nowego Gmaila (wideo)

Jedną z najważniejszych nowości będzie wsparcie dla zaktualizowanego motywu, znanego z Google+ i obecnego już m.in. w Dokumentach czy Gmailu. Popularny czytnik kanałów RSS stanie się też "bardziej społecznościowy" dzięki możliwości łatwego dzielenia się wiadomościami w wybranych kręgach na Google+.

Nowości pociągają za sobą także eliminację rozwiązań, które kolidują z planami Google'a. Z nowej wersji czytnika zniknie na przykład możliwość dodawania znajomych, podążanie za udostępnionymi materiałami innych internautów czy funkcja dzielenia się linkami bezpośrednio w Czytniku Google. Społecznościowe funkcje przejmie po prostu Google+.

Jak przyznaje wyszukiwarkowy gigant, niektórym internautom zmiany mogą nie przypaść do gustu, jednak w takim przypadku Google proponuje wyłącznie zabranie z usługi pozostawionych w niej informacji. Wyeksportować będziemy mogli m.in. listę znajomych, udostępnionych obiektów, subskrypcji, a także polubionych i oznaczonych gwiazdką materiałów.

Czytaj także: Nowa wersja edytora prezentacji od Google'a


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy