Google wygrywa ze scammerami

redakcja 28-03-2011, 21:02

Sąd w stanie Utah uznał, że sześć firm bezprawnie korzystało z nazwy firmy Google oraz jej usługi w celu oszukiwania internautów. Zasądził na rzecz giganta z Mountain View odszkodowanie.

W sierpniu 2009 roku Google złożyła pozew przeciwko kilku firmom bezprawnie wykorzystującym jej nazwę w celu oszukania internautów, którym obiecywano bardzo wysokie zarobki. Mieli oni zarabiać nawet do tysiąca dolarów dziennie z wykorzystaniem AdWords. Cały proceder był jednak nielegalny, a oszukiwani internauci tracili pieniądze zamiast je zarabiać. Google nie była w stanie sama sobie poradzić z tym problemem.

Sąd okręgowy w stanie Utah wydał w zeszłym tygodniu wyrok, którym zakazał pozwanym dalszej działalności, a także zasądził na rzecz amerykańskiej firmy wypłatę odszkodowania w wysokości 1,6 mln dolarów. Decyzja wymiaru sprawiedliwości dotyczy firm Bloosky.com, Just Think Media, Crush, Hyper Interactive, Viable oraz Search 4 Profit. W czerwcu zeszłego roku zapadł analogiczny wyrok w sprawie przeciwko Pacific WebWorks.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Stany Zjednoczonetag scamtag procesytag Googletag BFISS
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy